Вщент знищена готелька за 1,4 мільйони та інші абсурдні пропозиції з нерухомості

В Україні вже 5 місяців триває війна, яка знищила ринок нерухомості. Однак ріелтори та власники квартир все ще не залишають невдалих спроб взяти з покупців максимум, ігноруючи реальність. Автори kashtan.media вирішили показати читачам ТОП-5 дійсно абсурдних пропозицій з відкритих оголошень.

«Повністю під ремонт»

Фото з Aviso

Найяскравішим прикладом оголошення з абсурдною ціною є пропозиція цієї квартири по вул. Зодчих, 56А, на Борщагівці в Києві. Якщо точніше — пропонується те, що від квартири залишилось. Власники, як вони самі це називають, «повністю підготували її під ремонт». А якщо називати своїми іменами — власноруч знищили вщент.

Фото з Aviso

«Готелька» у 24 м², дуже далеко від метро, не житлова (без навіть елементарних зручностей), пропонується ріелтором за $33,000, або по $1375 за м². За сучасним ринковим курсом у 40 гривень за долар, це по 55,000 за квадрат, або цілих 1,32 мільйони гривень за квартиру. Враховуючи комісію ріелтора та оформлення, вийде всі 1,4 мільйони.

Звичайно, малоймовірно, що хтось з покупців зараз вирішить витрачати такі гроші на подібну пропозицію. Власне, вона залишається актуальною з минулого року, і скоріше за все залишиться ще надовго.

Аукціон без «переможця»

А це ще одна «готелька» з цікавою історією. Знаходиться вона на вулиці Молодогвардійська, 16, у Солом’янському районі Києва, та теж продається давно. Квартира має 22 квадрати, кутове розташування та жахливий вигляд на будівництво. Теж без метро, неподалік від Севастопольської площі, куди можна дістатись хіба що маршруткою.

В свій час, ще до війни, квартира була виставлена за $29000, але власники вирішили влаштувати «аукціон», чекаючи кращих пропозицій. Одні з покупців пропонували їм цілих $36 тисяч, що для такої квартири доволі дорого. Однак після цього вони назначили ціну в $38 тисяч. Звісно, таких покупців не знайшлось, а співпрацювати з ними відмовився навіть ріелтор.

Тепер, вже під час війни, ця «готелька», вже з новим посередником, пропонується за $29,900, або 1,2 млн грн не враховуючи комісійних та податкових. Звичайно, вже кілька місяців її ніхто не купує, і вочевидь бажаючих небагато.

Студія за 3 мільйони

Якщо старі та розбиті «готельки» по $30k+ здались вам недостатньо дорогими, увагу може привернути цей смарт в Голосіївському районі, поруч з аеропортом «Жуляни». За 25 квадратів по переуступці хочуть $74,500, або 3 мільйони гривень. При чому до липня ціна складала $76 тис.

Звичайно, ремонт тут більш акуратний, однак маленький смарт далеко від центру продати по $3000 за м² в сучасних умовах майже нереально. Тому пропозиція також впевнено потрапляє у добірку абсурдних оголошень.

Солом’янські жарти

Окрім перерахованих вище пропозицій, є, наприклад, стара «готелька» у 24 квадрати на вулиці Мартиросяна, 2/6. Теж без метро, неподалік від згаданої вул. Молодогвардійська. До війни її намагались продати аж за $56000. Потім знизили ціну, але ненабагато — до $50. Зараз, наголошуючи про «від власника та без комісії», просять $45 тисяч.

В гривнях це 1,8 мільйони, що дуже дорого для цього району, цього стану та квадратури, а особливо враховуючи нинішній попит та ситуацію в цілому. Реальною в цьому випадку була б вдвічі менша ціна. А зараз це скоріше схоже на жарт, ніж на справжнє бажання продати.

Оболонській цінокрут

В районі Оболоні є одразу кілька таких квартир з нереалістичною ціною. Для прикладу можна показати дві з них. Перша — на Маршала Тимошенка, 2Б. 26 квадратів, перший поверх з видом на решітку. Пропонується за $55, або 2,2 млн.

Друга — на Оболонському проспекті, 15Б. Теж 26 кв. м. за переуступкою. Хочуть за неї ще більше — 57000 доларів, або 2,280,000 грн. Доволі оптимістично, однак, як і в випадку з попередніми варіантами, не дуже відповідно.

Реальна ситуація

Якщо говорити про ситуацію з ринком нерухомості в Києві на даний час, то він взагалі відсутній. За даними деяких забудовників, які розповіли про свої справи, продажі зараз одиничні. На всю столицю по кілька угод на місяць.

Ріелтори стали майже непотрібні. Одна з фірм зі штатом в 1500 осіб признається, що не може продати нічого. У покупців інші пріоритети. Купити можуть тільки ті, кому потрібна одна власна квартира. Інвестиції в нерухомість більше ніхто не робить.

А якщо порівнювати на тому ж самому вторинному ринку — за $40-50 пропонується багато варіантів з повноцінними 2-3-кімнатними квартирами по 40-60 квадратів, з меблями та в жилому стані.

Тож подібні ціни не відповідають попиту взагалі. А якщо враховувати новий курс долара, який постійно зростає до рекордних відміток — рано чи пізно, власникам, які все ж хочуть позбутись зайвих квартир, доведеться відкривати очі на нову реальність та суттєво передивлятись свою політику ціноутворення.

Нагадаємо, що раніше ми також розповідали, чому краще відмовитись від послуг ріелторів. Читайте більше цікавих матеріалів kashtan.media та обговорюйте їх коментарях на сайті, або на зручній Facebook-сторінці.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору