Ріелтор розповідає клієнтам про квартири.

ТОП-5 нахабних схем ріелторів, про які варто знати всім

Ріелтори часто вдаються до дрібних хитрощів і професійних прийомів, щоб ввести в оману потенційних клієнтів і збільшити свої заробітки. Kashtan.media підготували добірку з ТОП-5 найбільш популярних і нахабних схем, які можна зустріти на переглядах об’єктів.

Вистави біля під’їздів

Спектакль біля під'їзду.
Зображення: kashtan.media

Багато ріелторів та їхніх помічників претендують якщо не на «Оскар», то принаймні на місце на театральному факультеті, оскільки влаштовують перед клієнтами справжні спектаклі в драматичному жанрі.

Коли ви приходите на перегляд квартири і телефонуєте агентові, що підійшли до будинку, з великою ймовірністю, ріелтор вийде з парадного не сам, а в супроводі «попередніх претендентів», які голосно казатимуть йому, як їм сподобався об’єкт, і домовлятимуться про додаткові зустрічі для детального обговорення угоди.

Метою таких сцен є створення штучної конкуренції. За допомогою подібного психологічного тиску, клієнтові намагаються показати, що квартира користується попитом. Беріть її швидше, бо буквально ввечері оці люди її орендують або куплять. Насправді це не більше ніж напівшахрайське замилювання очей.

Аукціон і стартова ціна

Нахабний агент з нерухомості біля багатоповерхівки.
Зображення: kashtan.media

Інший не зовсім чесний спосіб залучити перегляди з боку зацікавлених покупців — встановлення несправжньої ціни в оголошенні. Ви побачите пропозицію, яка перебуває в межах вашого бюджету і з надією підете на огляд, а на місці ріелтор скаже, що ця вартість була не кінцевою, а стартовою, і за об’єкт вже запропонували значно більше.

Через подібні несмішні розіграші, під час пошуку справжньої квартири, покупцям доводиться марнувати чимало часу.

«Мій клієнт запропонує більше»

Ріелтор завищує ціну квартири.
Зображення: kashtan.media

Схема з того ж розряду, але значно хитріша — вигадування неіснуючих пропозицій вже після погодження продажу. Наприклад, ви разом з ріелтором і власником подивились квартиру, домовились на місці, що купуєте за обговорену ціну, однак, через деякий час, ріелтор нібито дізнається від власника, що умовні сусіди, які давно хотіли придбати цю ж квартиру, дізнавшись, що її ось-ось куплять, запропонували більшу ціну.

Зі справжнім запалом у серці, як номінант світового кінофестивалю, ріелтор вдаватиме хвилювання, і зі словами «що ж робити» вигадає «геніальну» ідею — «А якщо мій клієнт запропонує ще більше?». Тобто ви. Навіть не питаючи, чи входило це у ваші плани. Краще, що ви можете зробити — сказати ріелторові й власникові, що їм дуже пощастило, порадити погодитись на пропозицію своїх конкурентів і піти звідти.

Неіснуючі оголошення

Співробітник агенції нерухомості телефонує клієнтові.
Зображення: kashtan.media

Стандартна методика багатьох агенцій нерухомості — це публікація вигідних оголошень з квартирами, яких взагалі не існує. Після того, як ви телефонуєте агентові, виявляється, що цю квартиру орендували або купили вчора, і оголошення просто забули зняти, але не хвилюйтеся, зараз вам підберуть багато інших варіантів.

Насправді, ця пропозиція була не реальною, а мета співробітників агенції — вийти на контакт із зацікавленим клієнтом. Після цього, вам на «Вайбер» почнуть надсилати інші квартири, які ви вже і самі бачили в пошуку, але представники компанії хочуть, щоб ви працювали саме з ними.

Прихована або подвійна комісія

Ріелтор бере подвійну комісію з покупця і продавця.
Зображення: kashtan.media

Однією з найбільш нахабних ріелторських схем є закладення прихованої комісії. Наприклад, власник наймає посередника і замовляє продаж квартири за 27 тисяч доларів США. Ріелтор, у свою чергу, виставляє і намагається продати об’єкт за $30,000, і за допомогою різноманітних договорів, планує забрати виторгувану різницю собі.

Інший нахабний варіант — комісія з обох сторін, коли ріелтор бере по 5 відсотків комісійних під час продажу або 50% під час оренди і з власника, і з покупця, чим заробляє багато тисяч доларів буквально ні за що. Більше того, іноді шахрайська конфігурація доводиться до такого рівня нахабства, коли прихована комісія поєднується з подвійною.

Kashtan.media вже раніше розповідали, що ріелтори — це зайві посередники, від яких немає жодної користі. Єдиною метою працівників агенцій нерухомості є заробіток шляхом втручання в угоди між власниками і покупцями/орендарями квартир, тому повністю відмовитись від їхніх послуг — це найкращий варіант.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху