Як зняти квартиру в Києві і не натрапити на шахраїв

Велику популярність у столиці має оренда нерухомості. Багато людей винаймають житло. Але, іноді цей процес пов’язаний зі значними ризиками. Зокрема — з можливим шахрайством. Kashtan.media випустили ТОП-5 порад про те, як зняти квартиру в Києві максимально безпечно.

Ретельно перевірте документи власників

Фото: Mari Helin

Перед тим, як заселятись до житла і щось сплачувати, необхідно обов’язково перевірити, чи насправді заявлений власник володіє квартирою. Впевнитись у цьому можна, побачивши відповідний документ.

Не завадить і додатковий варіант перевірки через Реєстр нерухомого майна. Але, цей спосіб актуальний лише з об’єктами, зареєстрованими чи придбаними пізніше 2013 року.

Якщо власників квартири декілька, або записана вона на іншу людину — це потенційний ризик, бо пізніше може з’ясуватись, що орендодавець взагалі не має відношення до помешкання, або інші власники були проти здачі в оренду, чи не знали про це.

Як зняти квартиру в Києві: не довіряйте ріелторам

Фрагмент мультсеріалу “Південний парк”

Більшість житла в Києві пропонують саме посередники, які вимагають за свої послуги додаткову плату (зазвичай це половина суми від вартості першого місяця проживання). Деякі люди вважають, що ріелтори все перевіряють самостійно і є гарантами чесної угоди. Деякі агенції навіть навмисно вводять в оману та запевняють у цьому.

Насправді — це не так. Більшість посередників пропонує «інформаційні послуги», які не мають жодного відношення до юридичних. Тобто, фірми з нерухомості просто знаходять орендарям варіанти, здійснюють покази та умовно супроводжують угоду.

В разі чого — вони ні за що не відповідають. Саме тому, варто перевіряти все самостійно. Детальніше про це ми вже розповідали в матеріалі про те, чому краще відмовитись від послуг ріелторів.

Не сплачуйте одразу за декілька місяців

Фото: Karyna Panchenko

Навіть досконала та уважна перевірка всього не гарантує, що з помешканням все гаразд. З’ясуватись щось може вже пізніше. Також проблеми можуть виявитись не лише з документами, а безпосередньо з умовами проживання.

Орендарі в багатьох випадках вимушені окрім першого місяця та відсотка посереднику, сплачувати додатковий залог. Якщо ж віддати наперед ще й за декілька місяців — ризик набагато більший. У разі обману з боку орендодавців, або за необхідності виїхати раніше, повернути гроші може бути складно, або неможливо.

Документуйте кожну виплату

Фото: Recha Oktaviani

Віддаючи кошти за проживання власникам, необхідно отримувати підтвердження здійснення платежів. Якщо сплачувати на карту — це будуть квитанції від банку, або інформація в застосунку. А якщо готівкою — треба отримувати підписи щодо кожної виплати.

У певний момент може виявитись, що власники «забули» про те, що ви вже оплатили за минулий місяць. Наявність підписів або квитанцій у цьому випадку дозволить протистояти маніпуляціям. Зберігати підтвердження необхідно щонайменше до моменту виселення. Це ж стосується комунальних платежів.

Складіть договір та вкажіть у ньому умови проживання

Фото: Romain Dancre

Щоб убезпечити себе від багатьох неприємних ситуацій, краще прописати двосторонній договір і вказати все необхідне. По-перше — це документ, який підтверджує факт оренди. Якщо ви плануєте реєструватись на адресі, договір має бути нотаріально завіреним.

Для власної безпеки та комфорту, варто додатково визначити чіткі умови щодо інших нюансів. Зокрема — це візити власників, наявність пошкоджень техніки, меблів або ремонту до заселення, і не тільки.  

Вам також може бути цікавою інформація про те, як дізнатися свій поштовий індекс.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху