Замовляючи товар в інтернеті, відправляючи листа чи заповняючи якійсь документи, можна зіткнутись з необхідністю вказати свій поштовий індекс. Автори kashtan.media вирішили розповісти, як просто і швидко його дізнатись.
Поштовий індекс за адресою
Найбільш зручний спосіб пропонує офіційний сайт «Укрпошти» — index.ukrposhta.ua. Відповідний розділ має невелику форму, в якої потрібно вказати адресу, індекс якої необхідно дізнатись. Як приклад, вказуємо місто Київ, Хрещатик, 25.
Інструмент дозволяє дізнатись, що цей будинок відноситься до поштового відділення №1, на тій же вулиці, а індекс цього відділення — 01001. Таким самим чином можна подивитись на індекс будь-якого будинку в Україні. Як свого, так і іншого. До речі, на деяких відділеннях Укрпошти індекс написаний на вивісці.
Альтернативні варіанти
Окрім Укрпошти, дізнатись потрібний номер можна на інших сайтах. Наприклад, таку можливість надає портал Postcode. Однак замість повного вводу адреси, тут обирається перша літера вулиці, вулиця повністю, і на кожен номер демонструється відповідне відділення.
Схожий на цей інструмент присутній на сайті uaidx. Там теж можна знайти відділення. Більше того, зазначається графік роботи та контактний телефон. Однак взята ця інформація теж за даними «Укрпошти».
Що таке поштовий індекс
Система індексації поштових адрес з’явилась у 1857 році, в Лондоні. Однак більш сучасну впровадили на території України, в місті Харків, у 1932 році. Індекси, які відомі зараз, з’явились вже після Другої світової.
Зараз ця система застосовується в більшості країн світу. Майже в 200, які входять до всесвітнього поштового союзу. Це допомагає краще сортувати пошту.
В різних країнах світу, в якості індексу використовується від 3 до 10 цифр. В Україні 5, в форматі «01234», як в більшості країн Європи. А от в більшості республік колишнього СРСР впроваджено 6 цифр. В США цілих 10, а, наприклад, у Канаді чи Великобританії, застосовуються літери.
Кожен індекс відноситься до окремого поштового відділення. Більшість листів доставляють саме до них, тому за номером набагато простіше відсортувати кожен окремий лист. Зазвичай індекс пишеться на конверті, іноді у вигляді цифр в прямокутних клітинках.
Нагадаємо, що раніше ми розповідали про тролейбусні поїзди, які винайшли в Києві, а також про корисні функції застосунку «Дія». Більше цікавих матеріалів kashtan.media читайте на нашому Facebook.
Зайшов на сайт. Пишу місто, пишу адресу, але адресу не знає. Що робити?
Можливо, справа в назві вулиці. Якщо мова саме про сайт Укрпошти, на сторінці пошуку індексу треба почати вводити назву населеного пункту, та обрати його зі спливаючого віконця. Наприклад, якщо це Київ, може бути недостатньо написати у віконці “Київ”. Там будуть варіанти с. Київка, Київське, і подібні. Треба натиснути саме на м. Київ. Це саме стосується інших міст. Потім потрібно почати вводити назву вулиці, так само, обравши зі спливаючого списку потрібну. Це також може бути не вулиця, а провулок, проїзд, проспект, набережна, і т.д. Варто також звернути увагу на можливе перейменування. Потім, коли обрано вулицю, можна ввести номер, або обрати його зі спливаючого віконця. Тоді кнопка “знайти” змінить колір та стане активною, і якщо її натиснути — напише індекс та найближче відділення. Сподіваюсь, це допоможе 🙂