Додаток “Дія”: чим корисна програма під час війни

Після запровадження цифровізації в Україні, головним державним мобільним застосунком є “Дія”. Через нього можна отримати багато офіційних послуг, подивитись чи показати цифрові версії документів, або навіть оформити виплати. Зараз програму адаптували під умови воєнного часу, тому автори Kashtan.Media вирішили розповісти, чим може бути корисний додаток “Дія” під час війни.

єДокумент та паспорти

єДокумент, додаток “Дія”. Джерело: Diia

Як і раніше, у застосунку є цифрові версії паспортів громадян України. Це внутрішній та закордонний паспорт з основними даними та QR-кодами. Також там може знаходитись водійське посвідчення та картка платника податків. Ще є цифровий підпис для державних інтернет-порталів.

У воєнний час запровадили єДокумент, який зараз є посвідченням особи. Його можна показувати на блокпостах, а також в інших випадках. Він приймається як альтернатива паспорту та містить офіційні дані. Його також можна сканувати.

Сертифікати вакцинації

Сертифікат вакцинації. Джерело: NTA

У “Дії” продовжують знаходитись сертифікати вакцинації від COVID-19. Людина, яка зробила одну дозу щеплення від коронавірусу, має жовтий, а ті, хто зробив обидві — зелений сертифікат.

Грошова єПідтримка через додаток “Дія”

єПідтримка. Джерело: Diia

Гроші на віртуальну картку “єПідтримка” можна було отримати ще до війни, за вакцинацію. Кожен, хто зробив обидва щеплення від COVID-19 та має “зелений сертифікат”, може подати заявку та отримати 1000 гривень. Також ті, хто зробив бустерну дозу, мають право ще на 500 грн.

Вже у воєнний час, через програму також реалізували виплати для тих, хто лишився роботи через війну. Такі люди також можуть перевірити можливість отримання 6500 гривень через “Дію”. ФОПи також можуть оплатити податки чи зареєструватись.

Пошкодження майна

Пошкоджене майно. Джерело: YouTube

Застосунок також можна використати для того, щоб повідомити про пошкоджене майно. Якщо будинок чи квартира постраждали під час війни — це можна зафіксувати у “Послугах” та в подальшому отримати компенсацію.

Допомога армії та повідомлення для ЗСУ

єВорог. Джерело: Diia

Ще через “Дію” можна зробити фінансовий внесок у фонд “Повернись живим”, на допомогу Збройним Силам України. А також тут можна повідомити ЗСУ про ворожу техніку чи скупчення окупантів через систему “єВорог”. Ці дані можуть бути дуже корисні.

Додаток “Дія”: ТВ і радіо

Дія TV. Джерело: 1+1

Щоб бути в курсі подій, у застосунку можна увімкнути прямий ефір українського інформаційного марафону чи радіо.

Радіо. Джерело: Diia

Особливо це корисна функція для тих регіонів, де є перебої зі звичайним телебаченням чи радіомовленням.

Мобільна гра “єБайрактар”

єБайрактар у Дії. Джерело: Вечірній Київ

Цей бонус сподобається людям, які хочуть трохи відволіктись та заспокоїти нерви. В одному з оновлень, в “Дію” додали повноцінну мобільну гру, в яку можна швидко зайти просто через основну програму, в розділі “Послуги”.

У користувачів є можливість уявити себе в ролі оператора безпілотнику “Байрактар”, утримуючи блокпост та знищуючи російську техніку. Кілька людей вже встановили доволі солідні рекорди. Кожен може спробувати покращити ці показники.

Як завантажити додаток “Дія”

Державні послуги онлайн. Скріншот з сайту diia.gov.ua

Застосунок доступний для завантаження в Google Play для смартфонів на Android, а також в App Store для користувачів системи iOS. Встановлення та користування повністю безкоштовне.

Щоб авторизуватись, потрібно підтвердити особистість. Зокрема, це можна зробити через банківські системи на смартфоні. Більш детальну інформацію можна отримати на офіційному сайті diia.gov.ua.

Не пропустить інші цікаві матеріали чи новини на сайті Kashtan.Media. Підпишиться на нашу Facebook-сторінку, щоб бачити оновлення.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху