Ріпки на Чернігівщині звільнили від окупантів

Ріпки та навколишні села звільнено від російських окупантів. В’ячеслав Чаус, голова Чернігівської обласної державної адміністрації відвідав громаду та розповів про це на своєї Facebook-сторінці.

Ріпки. Фото: В’ячеслав Чаус

Колишній Ріпкинський район розташований неподалік від українсько-білоруського кордону, тому загарбницькі російські війська прийшли сюди ще на початку повномасштабної війни. Ріпки тривалий час знаходились під окупацією.

Однак нещодавно, населені пункти цієї місцевості, включно із селом Буянки, вдалось звільнити від агресора. Повідомлялось, що станом на 3 квітня, російські війська покинули колишній Ріпкинський район.

Ріпкинська громада. Фото: В’ячеслав Чаус

В’ячеслав Чаус наголосив, що Ріпки є однією з тих громад, що вийшли проти ворожих танків. Мешканці з українськими прапорами вимагали загарбників піти геть.

російська техніка. Фото: В’ячеслав Чаус

Голова Чернігівської ОДА подякував голові ОТГ, а також кожному мешканцю громади, які проявили відвагу, мужність та героїзм. Він також підкреслив, що багато чого ще не може розповісти публічно. Під час подорожі також було передано допомогу кільком населеним пунктам. По дорозі зустрічаються підбиті російські танки.

російська техніка. Фото: В’ячеслав Чаус

Ще під час окупації було відомо, що в Ріпках, 10 чи 11 березня, Анатолій Кульгейко, керівник районного суспільства охотників, підірвав кількох окупантів та загинув сам після того, як орки намагались отримати від нього списки охотників.

Також окупанти викрадали та катували старосту Замглайського округу, щоб отримати від нього дані щодо ЗСУ. На Замглай російських загарбників також не пропускали місцеві жителі.

Нагадаємо, що українська розвідка встановила імена злочинців, що вбивали людей у Бучі на Київщині. Щоб не пропускати важливі новини — підпишиться на нас у Facebook.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору