Булгаков та Гоголь залишаться у шкільної програмі

Російськомовні але українські письменники залишаться в шкільної програмі. Зокрема мова про Михайла Булгакова та Миколу Гоголя. Про це розповів Юрий Кононенко, представник Міністерства освіти, в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

За його словами, шкільна програма з літератури буде переглянута. Російських письменників планується замінювати американськими, європейськими та азійськими. Раніше було багато обговорень щодо Михайла Булгакова, Миколи Гоголя, і не тільки. Вони теж вважаються російськими. Однак це не стосується авторів, які були тісно пов’язані з Україною. Писали про неї в творах, жили тут багато років або народились.

Микола Васильович Гоголь. Зображення з Вікіпедії

Творчість таких письменників буде залишатись в шкільної програмі, а діти продовжуть їх вивчати. Мова, зокрема, про згаданих Гоголя та Булгакова, Ільфа і Петрова, Кузнєцова, Короленка, і не тільки. Хоча до цього група експертів рекомендувала скоротити їх разом з російськими авторами.

Нагадаємо, що, наприклад, Михайла Булгаков — це українець, який народився в Києві та багато років прожив на Андріївському узвозі. Його твори пов’язані з Києвом та Україною. Тільки потім він переїхав до Москви. А Гоголь походить з Полтавщини, Миргородського району. В його творчості особливо багато української культури.

Читайте також про історію Хрещення Русі, та підпишіться на наш Twitter, де оперативно публікуються всі новини і матеріали.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору