В Україні заборонять продавати нерухомість: шахраї більше не зароблять на квартирах

Денис Малюська, міністр юстиції України, в інтерв’ю для «Радіо Свобода» розповів, чому в Україні закритий реєстр нерухомого майна, та за якими умовами його збираються відкрити. За словами міністра, шахраям заборонять перепродавати квартири.

Закриття реєстрів

Міністр юстиції Денис Малюська. Фото: Радіо Свобода

У першу чергу, реєстр прав на нерухоме майно був закритий заради безпеки, після повномасштабного вторгнення росії. На деяких територіях, російські загарбники активно намагались отримати доступ до реєстрів. Запобігти цьому вдалось завдяки запровадженню обмежень.

Після цього, купівля-продаж чи інші угоди щодо нерухомості в Україні стали неможливими. Зараз, в умовах закритих реєстрів, легально оформити квартиру не вдасться, тому ринок нерухомості фактично зупинився.

Шахраї та перепродаж квартир

Квартири у Києві. Фото: Marjan Blan

Однією з причин обмеження доступу до реєстрів, окрім російського вторгнення, Денис Малюська назвав шахрайські схеми, які активно використовуються рейдерами. Завдяки кільком фірмам-посередникам, вони могли необмежену кількість разів переоформлювати квартири. Наприклад — кілька разів за день.

Після таких маніпуляцій, знайти шахраїв вже було неможливо. Зараз Кабінету міністрів пропонується заблокувати цю схему. Буде введено правило щодо неможливості продати квартиру, якщо вона куплена менше місяця тому.

Тобто, купивши квартиру, новий власник буде зобов’язаний залишити її у себе принаймні місяць, не переоформлювати та не продавати на період цього терміну. Це зробить неможливим створення шахрайських ланцюжків.

Ще це може створити деякі проблеми не тільки рейдерам, а ще й любителям активно перепродавати житло за завищеними цінами. Принаймні, це уповільніть такі процеси.

Можливе відкриття реєстрів

Реєстри. Фото: Scott Graham

В своєму інтерв’ю Малюська наголосив, що зараз неможливо законно провести угоди не тільки з продажу квартир, а також з оформленням земельних ділянок, приватних будинків. Єдине, що можливо — реєстрація новобудов.

Також він підкреслив, що обмежене відкриття реєстрів можливе вже у найближчий термін, на протязі місяця. Але доступ до нього отримують лише ті нотаріуси, яких не ловили за шахрайством. Провести угоду буде можливо лише на тих територіях, де немає бойових дій.

Зміна ринку нерухомості

Київські квартири. Фото: Kashtan Media

Нагадаємо, що багато прогнозів говорить про значне зниження цін на нерухомість в Україні. Війна суттєво вплинула на життя, багато людей виїхало за межі країни, іноземні інвестори теж пішли. Коли стане безпечно — ще невідомо. Попит на квартири впав. Фінансове становище населення також погіршилось. Експерти говорять, що після відкриття реєстрів можливе здешевлення квартир вдвічі.

За прогнозами радника голови Офісу Президента, війна може тривати до 2035 року. Підпишиться на наш Facebook.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору