Зараз мережею шириться багато аналітичних матеріалів, в яких говорять про рекордне зниження цін на нерухомість у Києві. Однак, зазвичай, це не супроводжується реальними прикладами пропозицій. Автори kashtan.media вирішили самостійно оцінити ситуацію, та прийшли до іншого висновку.
Чи можна купити квартиру в Києві до $30.000
Враховуючи оголошення, які є на ринку зараз, маючи суму в $30.000, знайти пристойну квартиру дуже складно. Не дивлячись на війну, міграцію людей та тотальне зниження попиту, власники та ріелтори не поспішають робити знижки.
Оголошення з сумами 25-30 тисяч доларів є, але їх замало, а варіанти зовсім не найкращі. На вторинному ринку, це в основному всілякі квартири на вулиці Межова, Пожарського, чи гуртожитки на Теліги. Тобто — не реальні пропозиції.
Для прикладу, ми вирішили пошукати класичні «готельки» 1970-х років. Це маленькі однокімнатні квартири 21-24 квадратів, з власною кухнею та санвузлом. В основному їх намагаються продати більше, ніж за $30 тис.
Наприклад, на вулиці Мостицька таку пропонують за $39000. Перероблену квартиру на Зодчих — за 39,5. А вщент знищену квартиру в тому ж будинку, вже майже рік продають за $33.000. Є навіть дорожче, за $42, чи більше $50000.
Вам також може сподобатись матеріал:
Щоб не вводити читачів в оману, варто сказати, що деякі подібні квартири виставлені за 23-29 тисяч. Однак, частину з них автори kashtan.media бачили, та мають інформацію про проблеми з документами чи інші негаразди на цих об’єктах.
Знайти реальну квартиру за таку ціну теж можна. Однак, не варто забувати про податок на купівлю та 5-10%, які вимагають ріелтори. Врешті, справжня сума буде набагато більшою, ніж в оголошенні.
Тобто, довоєнна ситуація не змінилась. А деякі власники навіть навпаки, находять для себе можливим робити ціну вищою, ніж раніше. Однак і покупців на ці об’єкти немає.
Новобудови, які не будуються
Якщо говорити про первинний ринок, то на ньому все теж погано. В деяких статтях приводять приклади «рекордно низьких» цін, в межах $25.000.
Однак, варто просто подивитись, що це за будівлі. В основному — це вулиця Ракетна та інші відомі на весь Київ недобудови, які вже навряд чи будуть колись здані в експлуатацію, бо стоять в незакінченому вигляді роками.
В основному пропозиції набагато дорожчі, навіть на тих об’єктах, де будівництво зупинилось з початком війни. Тобто, немає жодних даних, чи відновиться воно взагалі.
А квартири, які будуються, коштують суттєво більше. Якщо ціна виглядає нормальною — майже в 99% випадків це недобудова, яка має проблеми з комунікаціями, документами, і т.д.
Нагадаємо, що раніше ми детально розповідали, як поводить себе первинний ринок нерухомості в Києві. Щоб не пропускати цікавих матеріалів, підпишіться на нас у Facebook.