З гривневих карток більше не можна перераховувати кошти за кордон

Національний банк України встановив кілька нових правил, які починають діяти з жовтня. Зокрема, повернули заборону на перерахування коштів з гривневих українських карт на іноземні картки.

Ця заборона існувала і раніше, однак після початку повномасштабної війни та міграції громадян, Нацбанк дозволив ці операції для того, щоб люди мали можливість підтримувати родичів, які виїхали за кордон. Можливість з’явилась у квітні, однак зараз її використовують за призначенням все менше, і навпаки, з’являється ризик купівлі іноземних валют в обхід офіційних способів.

Фото: Eduardo Soares

Тож, з 5 жовтня більше не можна буде здійснити P2P-переказ з гривневої української картки на іноземну. Однак є уточнення. Для сплати аліментів, оплати за навчання чи лікування та інших подібних виплат, можливість залишається. Також вона є для валютних українських карток. Однак на них є ліміт. Перерахувати на іноземні картки можна не більше 100,000 гривень в еквіваленті.

Прес-служба Національного банку України також уточнює, що перерахування між українськими картками працюють незалежно від фізичного місцезнаходження клієнта. Тобто, на українську картку можна перевести кошти навіть за кордон.

Окрім цього, збільшено ліміт на купівлю іноземної валюти в безготівковому вигляді. Його підняли з 50,000 грн до 100,000.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про військові облігації від держави. Підпишіться на наш Facebook, щоб не пропускати важливі та цікаві новини.

Можливо, вам буде цікаво:

Війна закінчиться за 3-3.5 місяців після падіння Луганська чи Донецька — Подоляк

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору