Військові облігації: чому в них варто інвестувати та як це зробити

Міністерство цифрової трансформації України розробило можливість купівлі військових облігацій через застосунок “Дія”. Автори kashtan.media вирішили детальніше розповісти, що таке державні облігації, як саме їх можна придбати, та чи гарний це спосіб інвестування.

ОВДП, або що таке державні облігації

Міністерство фінансів України випускає державні облігації, відомі багатьом людям як ОВДП. Їх можна придбати через комерційні банки, або ліцензованих партнерів. Зазвичай ОВДП випускають для фінансування дефіциту бюджету.

Фізична особа може купити облігації, які мають певний строк дії. Деякі на рік, деякі на кілька років. В залежності від тривалості, ставка може відрізнятись. Фактично, купуючи облігації, людина дає свої гроші у борг державі, а держава через деякий термін повертає позичені гроші з відсотками.

Вартість облігації становить 1000 гривень за одиницю. Громадяни купують їх від 900 гривень. Наприклад, по 950,55. А держава виплачує вже повну вартість, разом з 45,45 гривнями на кожну в якості відсотків (сума може відрізнятись).

Інформація про військові облігації

Фото: Fintech insider

Після початку повномасштабної війни в Україні, міністерство фінансів випустило військові облігації, які мають підтримувати бюджет країни під час воєнного стану. Багато підприємців та фізичних осіб вже купили облігації, профінансувавши країну на 100 млрд гривень.

До речі, військові облігації випускало багато інших країн. Наприклад, вони були у США під час Першої та Другої світової, в Британії, і не тільки. В основному, гроші з відсотками завжди виплачуються громадянам. Єдиний виняток — Німеччина після Другої світової.

Купівля військових облігацій громадянами дає змогу державі отримати додаткові гроші в складний період, підтримати армію та інші сфери.

Військові облігації мають назви окупованих українських міст та територій. А саме Херсон, Мелітополь, Маріуполь та Крим. Отримані гроші мають наблизити їх звільнення. Кабінет міністрів вважає, що потенційними грошима для інвестицій в облігації можуть стати 400 млрд гривень, які українці зараз тримають на банковских рахунках. Зараз Міністерство фінансів розмістило облігацій на 575 мільйонів гривень.

Чому варто інвестувати у військові облігації

Обрати подібний вид вкладень в якості інвестиції варто одразу з кількох причин. По-перше — надійність. У випадку з державними облігаціями, відповідальність за виконання умов бере на себе держава. Тобто, ймовірність шахрайства чи банкрутства, як буває з приватними банками, тут набагато менша.

По-друге — це не просто можливість вкласти гроші будь-куди. Це реальна підтримка армії та економіки країни. Отримані гроші йдуть на поповнення бюджету, держава користується грошима та наближає перемогу, але гроші при цьому повертаються власникові, ще й з відсотками.

Також важливо, що на відміну від звичайних депозитів чи інших способів інвестицій, на державні облігації немає податку. Особа отримає гроші з відсотками в повному об’ємі. Також відсоткова ставка вища, ніж в комерційних банках. Вона в середньому сягає 12-15% на ОВДП, в залежності від обраного періоду. У випадку з військовими облігаціями, це від 3 місяців до 1,5 року.

Купівля облігацій через застосунок “Дія”

Зображення: Мінцифри

Раніше, для купівлі ОВДП, людям було потрібно заключати договори з банками, які займаються посередництвом між Міністерством фінансів та громадянами. Це потрібно було робити власноруч. Однак Мінцифри вирішили спростити процедуру. Вибір банків залишиться, однак придбати військові облігації стало можливим через додаток “Дія”.

Разом з допомогою Збройним силам донатами, з’явилась можливість купувати облігації. Для цього потрібно зайти в нову версію “Дії” та обрати відповідний пункт. Для купівлі облігацій знадобиться наявність документів. Після підтвердження можливості, буде відправлено договір на підпис.

Після повернення, гроші буде надіслано на картку “єПідтримка”, яка теж є частиною “Дії”. Важливо, що не в усіх додатках ще є можливість купівлі облігацій. Мінцифри обіцяє додати її в найближчий час.

Нагадаємо, що ви також можете підтримати сайт kashtan.media фінансово, або просто підписатись на наш Facebook, щоб читати більше корисних матеріалів.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху