McDonalds в Україні: історія відкриття та цікаві факти

McDonalds — найбільш відома та популярна мережа ресторанів швидкого харчування в світі. Працює вона, зокрема, і в Україні. Автори сайту kashtan.media вирішили розповісти, коли та де був відкритий перший український McDonalds, та як розвивалась мережа в нашої країні.

Коротко про McDonalds

Перший ресторан був відкритий братами Морісом та Річардом Макдональдами, 15 травня 1940 року, в Сан-Бернардіно. Саме вони заснували концепцію «швидкого харчування» — коли замовлення готується за хвилину, а відвідувач може з’їсти гамбургер просто на вулиці, або у себе в машині.

Фото: Thabang

У 1950-ті, Рей Крок викупив права на компанію та зробив Макдональдс франшизою. Ресторани мережі з різними власниками відкривались в різних частинах Америки. Компанія швидко вийшла на світовий ринок. Станом на зараз — це імперія з мільярдними активами, з сотнями тисяч співробітників та закладами по всьому світу.

Фото: Brett Jordan

Найбільш відоме блюдо з Макдональдс — це великий гамбургер «Бігмак». В цілому, меню доволі скромне. В першу чергу, ці ресторани орієнтовані на швидкість обслуговування та єдині стандарти.

Перший ресторан McDonalds у Києві

Відкриття першого McDonalds у Києві. Фото: Pastvu

В Україну ця мережа прийшла у 1990-ті роки. Наша країна стала 102-ю за рахунком, де відкрився Макдональдс. Самий перший ресторан з’явився в центрі Києва, поруч зі станцію метро «Лук’янівська». Його відкрили 24 травня 1997 року.

Фото: KyivPastFuture

На його відкриття прийшло багато людей. Однак, вже за короткий термін, заклади мережі з’явились у Харкові та Дніпрі. У 1999 відкрився у Кривому Розі, потім в Одесі, Львові, Запоріжжі, Черкасах, Сумах, Чернігові, Донецьку, в Ялті та Севастополі.

McDonalds на проспекті Перемоги в Києві. Фото: Игорь «Chiefx86»

Вже ближче до наших часів, ресторани відкрились у Сокільниках, Борисполі, Бучі, Софіївській Борщагівці, Броварах, в Білої Церкві, Вінниці, Полтаві, Миколаєві, Житомирі, Херсоні, в містах Рівне, Кременчук, Тернопіль, Івано-Франківськ, Хмельницький, Луцьк, и не тільки.

Перший український Макдональдс на Лук’янівці. Фото: Алексей Саяпин

Той самий, перший київський Макдональдс існує досі. Він знаходиться по вулиці Юрія Іллєнка, 3. Однак виглядає вже інакше, бо нещодавно був оновлений, враховуючи сучасні стандарти мережі.

Всього в Києві в різні часи було відкрито 46 ресторанів, а в межах всієї України — більше 100 закладів.

Популярність в Україні, національне меню та розвиток мережі

Фото: TopClub

Заклади цієї мережі користуються шаленою популярністю серед українців. Наприклад, в 2012 році, ресторан поруч з Центральним вокзалом опинився на другому місці за кількістю відвідувачів в світі.

За роки своєї роботи в Україні, McDonalds активно розвивав мережу. Наприклад, в 2011 році, почали працювати кав’ярні «McCafe». Однак, згодом їх стали закривати, бо кава з’явилась в основному меню.

Фото: Mashed

В 2021 році, було вирішено відкрити заклади ще в кількох містах України, а також почали будувати ресторани вздовж трас. Перший такий з’явився в селі Гора, на трасі Київ — Бориспіль.

Фото: МакДональдз

Вже згадувалось, що в меню McDonalds невеликий вибір, і воно фактично не відрізняється по всьому світу, бо має єдиний стандарт. Однак в українських є «українські бургери», «український соус», а також щороку проходить сезон української кухні.

Закриття через війну та відновлення роботи

Український McDonalds зіткнувся з закриттям через війну ще у 2014 році. Наприклад, перестали працювати заклади на окупованих територіях у Донецьку, Луганську та Криму.

З початком повномасштабного російського вторгнення, після 24 лютого 2022 року, Макдональдс закрив всі ресторани в Україні. Однак зараз, вони поступово починають відкриватись.

20 вересня 2022, три заклади у Києві почали приймати доставку, а з 30 вересня відкрився ще ряд, вже повноцінно.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про пам’ятник Владиславу Городецькому в Києві. Більше цікавих матеріалів можна знайти на нашому Facebook. Якщо вам подобається сайт — підтримайте kashtan.media.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору