Нещодавно стало відомо, що ялинка на Софіївській площі в Києві буде. Її встановлять без бюджетних коштів, за рахунок меценатів. А журналісти Kashtan Media вирішили пригадати, як виглядала головна ялинка України в минулих роках, та зробили відповідну добірку світлин.
2019 рік
Софіївська площа вже декілька років є головною локацією для встановлення новорічної та різдвяної ялинки. Наприклад, у 2018-2019, дерево прикрасили яскравою зіркою та гірляндами білого кольору.
Навколо можна було побачити кольорові стовпи з зірками. Також була встановлена карусель, а до Михайлівській площі проходив ярмарок з глінтвейном. Відкривали ялинку Віталій Кличко та Марина Порошенко. Церемонія запалювання супроводжувалась салютом.
Головна ялинка України в 2020 році
Наступного, 2019-2020 року, можна було побачити карусель, арки, ярмарки. Окрім основних гірлянд, ялинку прикрасили різнокольоровими іграшками та зіркою.
Навколо дерева встановили декілька стовпів, і протягнули до нього гірлянди. Церемонія відкриття зібрала багато людей. Не обійшлась і без святкових салютів.
Скандальний капелюх у 2021
Наприкінці 2020 року, різдвяне та новорічне дерево вирішили оформити нестандартно. Замість традиційної зірки, його нарядили в казковий капелюх відьми.
Ще на етапі монтажу, це викликало обурення та обговорення в суспільстві. Люди почали збирати петиції щодо зміни головної прикраси, а до міської влади з відповідними закликами звертались представники українських церков та релігійних організацій.
Врешті, відьмацький капелюх зняли, та поставили в якості декорації для фотографування. А на верхівку встановили зірку. Також дерево прикрасили іграшками у вигляді грибів, пташок, жолудів та інших рослин і тварин. Зробити шатер із гірлянд. Тематикою свята був казковий ліс.
Не дивлячись на те, що в 2020-2021 роках був карантин, на площі збиралось доволі багато людей зі святковим настроєм. Тривали ярмарки та розваги.
Ковзанка та яскраве оформлення в 2022
Наступного року, 2021-22, вирішили збільшити масштаб. Ялинку знову зробили з шатром, який, до речі, теж нагадував капелюх. Вхідні конструкції з чотирьох сторін оформили гірляндами.
Окрім цього, встановили карусель та екрани, а ярмарок розташували не лише на Володимирському проїзді, але й безпосередньо на основній локації. Навколо пам’ятника Богданові Хмельницькому зробили кругову ковзанку.
Масштабним було не лише оформлення, але й святкування. На церемонії відкриття та в інші дні, на площі збиралось багато людей.
Ялинка незламності 2023
Через повномасштабне вторгнення, в 2022-23 році, будь-які святкові заходи були скасовані. Але, головна ялинка України на Софіївській площі з’явилась.
Вона була значно меншою за попередні, а освітлення від генераторного живлення вмикали не завжди. Тим не менш, ця ялинка виявилась однією з найкрасивіших.
Передню частину прикрасили синьо-жовтими кульками та відповідними гірляндами в кольорах українського прапору. Також розмістили Архангела Михаїла.
Інший бік прикрасили білими пташками та кульками з прапорами країн, які підтримують Україну. Головною прикрасою став український герб — тризуб. Ця ялинка стала символом незламності України.
Підпишіться на оновлення та залишайте коментарі на Facebook-сторінці сайту Kashtan Media.