Пам’ятник Владиславу Городецькому в Києві є однією з найкращих скульптур столиці. Автори сайту kashtan.media вирішили розповісти читачам, як він виглядає, де знаходиться та коли з’явився.
Історія пам’ятника
Відкрити скульптуру на честь видатного київського архітектора вирішили 2004 року. Гроші на реалізацію виділили меценати. Судячи з напису на самому пам’ятнику, головний спонсор — це «Діамантбанк».
Архітектором скульптури виступив Володимир Петрович Скульський. А скульпторами — Володимир Іванович Щур та Віталій Йосипович Сівко.
Цікаво, що концепція пам’ятника, а також місце його розташування обрані не випадково. Відомий архітектор Владислав Городецький, який є автором багатьох київських шедеврів, жив в своєму Будинку з химерами, на вулиці Банкова.
Він любив приходити на Хрещатик в дорогих костюмах, та пити каву в місцевих закладах, сидячи на вулиці на дивлячись за улюбленим містом. Саме так його і зобразили.
Зовнішній вигляд пам’ятника
Скульптура виконана з бронзи. Владислав Городецький сидить за невеликим столиком, ніби це вуличне кафе. Основна частина пам’ятника знаходиться на високому гранітному постаменті. При цьому верхня частина постаменту, плінт, теж з бронзи.
Городецький красиво одягнений в класичний костюм, з краваткою та шляпою. Скульптура архітектора має трохи закручені вуса. Деталізація, до речі, виконана якісно, тому можна розглядити навіть дрібні деталі.
В правої руці архітектор тримає чашку с закою. На столі знаходиться блюдце та ложка, а також книга «В джунглях Африки. Щоденник мисливця», автором якої є сам Владислав Городецький.
Архітектор сидить на одному стільці, а місце навпроти нього вільно. Будь-який бажаючий має можливість приєднатись та посидіти з Городецьким. Деякі люди роблять там світлини, а деякі вважають, що у архітектора можна попросити поради, якщо є проблеми з нерухомістю.
Де знаходиться пам’ятник Владиславу Городецькому в Києві та як до нього дістатись
Пам’ятник розташований в районі Київського Пасажу, по вул. Хрещатик, 15. Поруч вулиці Архітектора Городецького та Заньковецької. Це неподалік від Майдану Незалежності. Щоб знайти пам’ятник, необхідно пройти всередину пасажу, під аркою.
Поруч з пам’ятником знаходяться магазини фірмового одягу, що відповідає характеру архітектора, який любив витрачати гроші.
Найближчі станції метро — «Хрещатик», «Майдан Незалежності», «Театральна» та «Золоті Ворота». Можна дістатись наземним транспортом. Автобуси 62 та 114.
Нагадаємо, що раніше ми розповідали про пам’ятник Паніковському, який знаходиться неподалік, на вулиці Прорізна. Більше цікавих матеріалів про Київ читайте на фейсбук-сторінці kashtan.media.