Погана інвестиція: чому не варто купувати додаткові квартири

Багато мешканців Києва чи інших міст України вважають, що купівля додаткових квартир — це гарна інвестиція. Деякі навіть економлять на основних потребах, тільки щоб бути домовласниками. Але Kashtan Media вирішили навести добірку причин, чому цього краще не робити.

Основне житло — це потреба. Але ті, хто купляє другу, третю, четверту чи більше квартир, керуються можливістю заробляти на оренді, безпечно вкласти зайві гроші чи перепродати це житло за більшою ціною. Але не все так просто.

Податки та комунальні послуги

Податки та комунальні. Фото: Towfiqu Barbhuiya

Той, хто володіє кількома квартирами, має сплачувати за них комунальні послуги. Іноді це роблять квартиранти, але не завжди вони є. А, наприклад, опалення взимку, яке виходить на серйозні суми, все одно треба оплачувати, навіть якщо воно не використовувалось.

Ще власники зайвих метрів ризикують необхідністю сплачувати податки. Зараз все ще доволі недорого, але є велика ймовірність, що це тимчасово. У будь-який момент, за додаткові одиниці житла можуть призначити великий податок, тоді всі почнуть цих квартир позбавлятись.

Падіння попиту на оренду

Низький попит на оренду. Фото: Marjan Blan

Військові дії на території України призвели до великої хвилі міграції. Більше 5 мільйонів людей виїхало за кордон. При чому багато хто не планує повертатись. Зараз ситуація така, що людей набагато менше, ніж раніше. Тож попит на оренду квартир сильно впав, що відобразилось на цінах.

Також багато людей втратило заробіток повністю або частково. Це призводить до меншого обсягу грошей у населення, тож платоспроможність теж під питанням. Навіть платити за комуналку може бути нікому.

Обстріли

Обстріли у Києві. Фото: ДСНС

Повномасштабна війна триває. Мешканці деяких міст вже про це забули, але обстріли щодня здійснюються по різних місцях держави. Зруйновано багато будівель. Будь-яке помешкання ризикує бути знищеним. Якщо квартир кілька — цей ризик ще збільшується.

Падіння цін на нерухомість

Падіння цін на нерухомість. Фото: Marjan Blan

Врешті решт, всі ці фактори, та ще багато інших, призводять до суттєвого падіння цін на квартири у Києві та інших містах. І тепер ті, хто купив кілька квартир до війни, за високою ціною, мають певні сумніви в правильності свого рішення.

Немає гарантії, що ціни збережуться, тому навіть купівля за таких обставин може бути помилкою. А коли люди, що поїхали з країни, почнуть продавати своє житло, це ще більше відобразиться на ціноутворенні.

Погана інвестиція: невиправдані вкладення

Погана інвестиція. Фото: Katie Harp

Купляючи цілу купу квартир, інвестори сподіваються на отримання від них доходу. Його має забезпечувати оренда, а у разі чого — продаж власності. Однак, враховуючі вищеозначені ризики, можна не тільки не заробити, але навіть втратити гроші.

А навіть якщо хтось буде винаймати квартиру — гроші будуть накопичуватись десятиліття, перш ніж набереться сума, яка була вкладена. Це доволі повільний та сумнівний спосіб заробітку.

Нагадаємо, що раніше ми вже публікували матеріал про ТОП-5 причин не купувати нерухомість зараз. Підпишиться на наш Facebook.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору