ТОП-5 причин не купувати нерухомість в Україні

Війна продовжується вже більше двох місяців. Але в інтернеті з’являється багато матеріалів щодо відновлення ринку нерухомості. Деякі люди вже починають обмірковувати продаж чи купівлю квартир. Але автори Kashtan Media вирішили навести ТОП-5 причин, чому не варто зараз купувати нерухомість.

Небезпека обстрілів

Нерухомість у Києві. Фото: Kashtan Media

В багатьох регіонах України, люди вже встигли розслабитись через те, що активні бойові дії в деяких містах вже не ведуться. Але це оманливе відчуття. Обстріли продовжуються. Це може торкнутись будь-якого населеного пункту, включно з Києвом. Якщо зараз купити квартиру — не факт, що вона фізично вціліє.

Ймовірне падіння цін

Нерухомість у Києві. Фото: Asya Tes

Війна, масова втрата бізнесу та роботи, міграція населення, економічна криза. Все це призводить до катастрофічного падіння цін на нерухомість. Але зараз цього ще може бути не помітно, бо багато ріелторів та власників квартир намагаються штучно ціни втримати. Якщо подивитись оголошення, в них пропонується та сама, а іноді навіть більша ніж до війни ціна.

Купувати за такою ціною зараз — велика помилка. Краще почекати, поки почнеться більш масовий продаж, що призведе до зниження цін до більш адекватного рівня.

Угоди під час воєнного стану

Нерухомість в Україні. Фото: Silver Ringvee

Недобросовісні продавці та ріелтори зараз мають великі можливості щодо шахрайства. Навіть коли реєстри будуть відкрити, угоди, що проведені під час дії воєнного стану, можуть бути доволі легко розірвані. Продавець через деякий час може передумати, а договір, укладений посеред війни, можуть назвати недійсним.

Відсутність попиту на оренду

Квартири у Києві. Фото: Marius Cern

До початку повномасштабної війни, у Києві було багато бажаючих купувати кілька квартир, щоб використовувати їх для орендного бізнесу. Багатьом це приносило дохід. Але зараз на нього сподіватись не варто. Люди виїхали в інші регіони чи за кордон, а ті, що залишились, вже не мають таких грошей, щоб платити крупні суми.

Це знижує попит на оренду житла. Відповідно — знижуються ціни. А за комунальні послуги все одно доведеться платити. Тож власники кількох квартир мають думати, як їх скоріше позбутись, а не як купити ще більше.

Можливість інвестувати за кордоном

Закордонна нерухомість. Фото: Chuttersnap 3

Якщо мова про осіб, які мають зайві кошти, та хочуть вкласти їх в нерухомість, зараз є можливість зробити це в інших європейських країнах, чи навіть у більш далеких. Враховуючи всю небезпеку в Україні, багато біженців вже почали отримувати роботу та намагатись налагодити життя за кордоном. Можливо, частина людей вирішить залишиться, купивши нерухомість там.

Нагадаємо, що деякі кияни дуже обурились через інформацію про зниження цін на квартири. Підпишиться на наш Facebook.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору