Нещодавно на сайті Kashtan Media з’явився матеріал про падіння цін на квартири у Києві. Вартість оренди вже знизилась вдвічі, а після відкриття реєстрів, з великою ймовірністю, впадуть ціни на продаж. Але згодні з цим далеко не всі. У деяких коментаторів ця новина викликала справжню лють.
Багато читачів вважає, що ціни навпаки, через війну мають зростати, бо нібито збільшиться попит на нерухомість, оскільки ті, хто втратив своє житло в інших містах, будуть купувати його у Києві.
Однак з ними згодні не всі. Бо у людей, що втратили домівки, не буде грошей на купівлю нових. Компенсація від держави буде скоріше за все не грошова, а безпосередньо забезпеченням житла.
Також війна викликає зниження доходів населення та велику міграцію людей, більша частина з яких може не повернутись. Але ніякі аргументи не працюють для тих, хто хоче підняття цін.
Багато «ріелторів», а також «інвесторів», які до війни скупали житло, обурились через ймовірне здешевлення, тому стали навіть шукати у матеріалі «замовні тезиси», та звинувачувати авторів Kashtan Media у непрофесійному освітленні.
Не дивлячись на війну, деякі особи хочуть тільки завишати ціни. Однак, багато людей висказалось у коментарях навпаки, підтримуючи прогноз на падіння.
Нагадаємо, що у згаданому матеріалі у якості джерела був вказаний президент асоціації ріелторів Юрій Піта. Також згадувались слова Олексія Арестовича про те, що війна може не закінчитись до 2035 року. Такий розклад суттєво вплине на ціни на нерухомість та попит.
Саме про зниження цін на нерухомість говорить також ситуація з іноземними інвесторами, які пішли з України. А ще стан багатьох старих квартир. Якщо ціни на нове житло, яке будуть будувати у ході відновлення країни, можуть триматись на рівні, то «готельки» 1960-х років, стосовно яких до вторгнення існувала «мильна бульбашка» — більше ніколи не будуть коштувати як раніше.
До речі, реєстри для можливості забезпечення угод вже відкривають, але тільки для нотаріусів, які не були помічені у шахрайських схемах, та які звернуться з відповідною заявкою. Перед тим уряд заборонив продавати деякі квартири, щоб усунути налагоджені шахрайські схеми.
Читайте також про дефіцит пального та підпишиться на наш телеграм, де дублюються нові матеріали.