Дефіцит пального в Україні: черги на заправках закінчяться, але бензин стане дорожчим.

У деяких регіонах України зараз існує дефіцит пального. Про це розповіла Юлія Свириденко, міністр економіки України, на своєму Facebook. Вона наголосила, що це тимчасове явище. Ситуація буде вирішена.

За словами Свириденко, дефіцит викликаний ворожими ударами по паливній інфраструктурі. Наприклад, було знищено кілька нафтобаз, а також нафтопереробний завод. Це намагання агресора створити штучний дефіцит пального в Україні та зупинити економіку.

Однак міністр економіки пообіцяла, що впродовж 7 днів ця ситуація вирішиться, бо оператори мають контракти на паливо у Європі. Коли нафтопродукти завезуть до України — бензин знов з’явиться на заправках, але доставка пов’язана з логістикою, тому це вплине на ціну.

За рахунок зменшення ПДВ та скасування акцизу, ціни вдавалось стримати. Було назначене урегулювання. До речі, деякі люди, включно з експертами, вважають, що недостача з’явилась саме тому, що існує врегулювання, з яким не згодні продавці.

Нагадаємо, вчора на Kashtan.Media публікувалась інформація, що у міської владі киян закликали не їздити особистим транспортом без потреби. Бо це створює додаткові проблеми з пальним, яке більш потрібно для військових.

Черги на АЗС. Фото: Zakaria Zayane

Після того, як цей заклик поширився інтернетом, багато водіїв навпаки вирішили заздалегідь закупитись бензином. На АЗС були створені величезні черги. На багатьох станціях скупили все, на інших продовжується ажіотаж.

Допоки в окремих регіонах знову не завезуть необхідний для цивільного населення обсяг палива, краще користуватись громадським транспортом, робота якого була значно покращена за останні тижні. Зокрема, столицею курсують автобуси, трамваї, міська електричка, а також Київський метрополітен.

Читайте також, за якими адресами на цих вихідних проходять сільськогосподарські ярмарки, та підпишиться на телеграм-канал Kashtan Media, де публікуються актуальні новини та інші цікаві матеріали.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору