Станція метро «Нивки» у Києві та її зелені колони, – ФОТО, ВІДЕО

Автори сайту kashtan.media вже традиційно продовжують висвітлювати тему історії Київського метро. Наступною в цієї рубриці є станція метро «Нивки» у Києві, яка знаходиться на червоній, Святошинсько-Броварській гілці, між ст. «Святошин» та «Берестейська».

Планування та будівництво

Ранній проект з іншими колонами. Фото: tov_tob.livejournal

Нивки будували разом зі згаданими двома станціями. Всю ділянку було відкрито 5 листопада 1971 року. Плануванням займались архітектори Борис Приймак, Вольдемар Богдановський, Ігор Масленков та Тамара Целіковська. Художники-керамісти — Ніна Федорова, Ганна Шарай та Галина Севрук.

Затверджений проект. Фото: tov_tob.livejournal

Спочатку станцію хотіли зробити схожою на «Шулявську» чи «Політехнічний інститут», з масивними пілонами. Однак більш пізні проекти вже нагадують сучасний вигляд. Оскільки станція має мілке закладення, замість пілонів застосовані звичайні колони.

Будівництво. Фото: tov tob

Будували ділянку в часи боротьби з архітектурними надмірностями, однак архітекторам вдалось зробити кожен зал впізнаваним, завдяки унікальному оформленню. При цьому виглядає все справді доволі просто.

Метроміст на перегоні. Фото: tov_tob

Цікаво, що під час будівництва, на перегоні між «Нивками» та «Берестейської», критий метроміст був закладений просто над залізницею, яка проходить поруч з проспектом Перемоги.

Станція метро «Нивки» у Києві та її інтер’єри

Фото: Дмитро Гор

Ця станція має колонний трипрогінний вид з мілким закладенням. В центральної залі розташована пряма острівна платформа стандартних розмірів 100×10 метрів. З обох боків знаходяться касові зали, що ведуть до підземних переходів.

Характерним для цієї станції є зелений колір колон. Вони облицьовані кахельною керамічною плиткою, як і колійні стіни. До речі, на стінах можна помітити візерунки, а також металеві дверцята з фантастичними тваринами.

Дверцята. Фото: tovtob

Пасажиропотік відносно невеликий. Станом на 2018 рік нараховувалось приблизно 24,3 тисячі пасажирів на добу, що вдвічі менше ніж на деяких сусідніх станціях.

Назва станції

Фото: Вікіпедія

На етапі проектування планувались назви «Станкозаводська», «Імені Щербакова», або просто «Щербаковська». Однак до відкриття обрали вже звичну киянам назву «Нивки», яка походить від місцевості. В свою чергу, місцевість та житловий масив названі через ниву, яка проходила неподалік.

Де знаходиться станція метро «Нивки» у Києві та як до неї дістатись

Підземні переходи ведуть до проспекту Перемоги, а також до вулиці Данила Щербаківського. Саме тут перетинаються Святошинський та Шевченківський райони. Неподалік знаходяться Галагани, парк з озерами.

Фото: YURII PLESIUK

Як вже згадувалось на початку, попередньою станцією є «Святошин», а наступною — «Берестейська».

Фото: Aleks Chep

Доїхати сюди можна тролейбусами 5А, 36, автобусними маршрутами 23, 90, 376, 720, 747, 743, 749, 750, 762, 763, 765, 824, 768, 851, а також маршрутками 187, 182, 188, 189, 437. До речі, саме до «Нивок» їдуть деякі маршрутки з Борщагівки, Пуща-Водиці, Виноградаря та приміських населених пунктів.

Читайте попередні статті kashtan.media, в яких ми вже розповіли про ст.м. «Академмістечко», «Житомирська» та «Святошин». Матеріали регулярно оновлюються. Щоб не пропустити нові — підпишіться на нас у Facebook. А якщо вам подобаються такі статті — підтримайте сайт.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху