Рубрика статей про Київський метрополітен на сайті kashtan.media продовжується. На цей раз в центрі уваги станція метро «Святошин» у Києві, яка розташувалась на «червоній», Святошинсько-Броварській гілці.
Будівництво станції
Разом з «Нивками» та «Берестейською», «Святошин» будували на початку 1970-х років. Відкрили станції 5 листопада 1971 року. Архітекторами першої версії були Григорій Головко, Михайло Сиркін та Микола Коломієць. А художником — Нінель Леонідівна Гаркуша.
В часи проектування діяла політика боротьби з надмірностями в архітектурі, тому ділянку в цілому робили доволі аскетичною, простою та стандартизованою. Однак автори все одно змогли придати унікальне оформлення, зокрема завдяки орнаментам на стінах колій.
Раніше тут також використовувалось карнизне освітлення з оргскла. Однак зараз його вже не побачити, бо згодом світильники переробили на більш сучасні.
Це колонна трипрогінна станція мілкого закладення, глибиною 12 метрів. Основна частина — це острівна пряма платформа довжиною 100 та шириною 10 метрів. Також є підземні касові зали, які ведуть до підземних переходів. Наземні вестибюлі відсутні.
Попередньою станцією є «Нивки», а наступною — «Житомирська», в сторону до якої є 6-стрілочний колійний розвиток. А поїзди їдуть через цю ділянку довше звичайного, бо між ними повинна була знаходитись ст. м. «Проспект Вернадського», але її не побудували.
Станція метро «Святошин» у Києві та її назва
Ще під час планування та будівництва, станція мала проектні назви «Святошинський вокзал» та «Заводська». Вочевидь через розташування поруч з двома заводами та електричкою. Однак відкрилась вона з назвою «Святошино», яку носила до 1991 року.
Вже за часів незалежності України, літеру «о» прибрали, змінив назву просто на «Святошин». Саме так називається місцевість навколо.
Сучасна реконструкція
В оригінальному вигляді, на колійних стінах використовувалась біла керамічна плітка, а в якості облицювання колон — мармур. Також вже згадувалось про закарнизне освітлення з оргсклом.
У 1990 роки була проведена перша реконструкція. Проект зробила Тамара Целіковська. Світлову лінію вважали морально застарілою, тому змінили на світильники з алюмінієвими рейками «Luxalon».
Другу реконструкцію провели відносно нещодавно. Вона почалась 24 лютого 2018 року, за проектом архітекторів Андрія Юхновського та Ольги Мельник. Участь також приймали Валерій Гнєвишев, Олексій Нашивочніков та Ірина Опанащук.
Ремонт тривав більше, ніж було заплановано. Завершити його хотіли ще до жовтня 2018, однак повністю оновили станцію лише 1 листопада 2019. Під час робіт відремонтували службові приміщення, платформу, також встановили тактильну плитку та ліфти, відеоспостереження, протипожежну сигналізацію.
Відремонтували та оновили вестибюлі. Зокрема, там з’явились нові турнікети. Також було повністю змінене облицювання колон та колійних стін. Замість плитки поклали білий керамограніт, а також новий мармур. При цьому оригінальний орнамент спробували зберегти.
Також оновили вказівники, лавки, поручні та підземні переходи, на які додали скляні конструкції. Тепер станція виглядає світлою та доволі сучасною.
Де знаходиться станція метро «Святошин» у Києві та як до неї дістатись
Виходи зі «Святошина» розташовані на проспекті Перемоги, між вулицями Академіка Туполєва та Генерала Вітрука. Поруч знаходиться вулиця Святошинська, Чистяківська, завод «Атек» та Державне підприємство «Антонов».
Також поруч розташована платформа міської електрички «Святошин». Дістатись можна на тролейбусах 5А та 36, автобусах 23, 90, 716, 720, 747, 743, 762, 768, 765, а також на маршрутках №187, 188, 189 та 437.
Нагадаємо, що раніше ми вже публікували аналогічні статті про станцію метро «Академмістечко», а також про «Житомирську».
В подальшому на kashtan.media буде опублікована історія всього Київського метрополітену. Якщо вам подобаються ці матеріали — ви можете підтримати проект. А щоб не пропустити цікавих статей — підпишіться на наш Facebook.