Автори сайту Kashtan Media вирішили розпочати нову рубрику про Київський метрополітен. Ми плануємо розповісти читачам про всі станції, секрети та історію столичної підземки. А перший матеріал присвячується станції метро «Академмістечко».
Історія планування та будівництва
Ця ділянка, разом з «Академмістечком», була відкрита 24 травня 2003 року. Після того, як у районі з’явилось метро, він сильно покращився та розбудувався.
Архітекторами станції стали Тамара Целіковська, Микола Альошкін, Анатолій Крушинський та Валерій Гнєвишев. Пропонувалось кілька ескізів, серед яких навіть були варіанти без другого поверху.
Під час проектування чи будівництва, можливо, була допущена помилка, через яку один вестибюль утворює складнощі в орієнтації. Пасажиропотоки на сходах зустрічаються та заважають один одному.
Також тут були зроблені ескалатори, однак вони не працювали з самого початку. Хоча особливого попиту в них немає, бо це неглибока станція.
Ще однією проблемою «Академмістечка» є регулярні підтоплення під час сильних дощів. Нерідко підземний перехід затоплює саме тут. В інтернеті є багато відео на цю тему.
Навесні 2020 року, сюди провели мобільний 4G зв’язок від трьох основних операторів. Так інтернет та дзвінки стали доступні навіть під землею, де зазвичай сигналу немає.
Інтер’єри «Академмістечка» у Києві
Ця станція має тип мілкого закладення. Тобто, як вже було згадано — вона неглибока. Спуститись можна звичайними сходами. Платформа пряма та острівна, довжиною 102 метри.
В залі є масивні колони, а також галереї на другому поверсі. Такі ще можна зустріти на «Позняках». Пасажири поїздів відвідують лише перший поверх. На другий ведуть сходи посеред зали. Галереї планувались для торгівлі та закладів.
Балкони другого поверху трохи увігнуті. Зала, колони та основна частина балконів кам’яні, покрити білою та бежевою плиткою. Однак, на балконах ще є металеві поручні зі скляними вставками.
Цікаво реалізоване освітлення. Основні люстри сильно нагадують виноградні грона. Назовні, входи до станції схожі на теплиці. Це пластикові, напівкруглі арки зеленого кольору.
Назва станції «Академмістечко»
На етапі проектування, станція мала назву «Проспект Палладіна», чи «Проспект Академіка Палладіна». Однак, вже ближче до відкриття, її вирішили назвати саме «Академмістечком». А все тому, що вона поруч з житловим масивом з такою назвою.
Де знаходиться станція та як до неї дістатись
Станція метро «Академмістечко» є кінцевою на «червоній», Святошинсько-Броварській лінії метрополітену. Вона розташована у західній частині Києва, у Святошинському районі, між згаданим Академмістечком ба Біличами.
Виходи ведуть до проспекту Академіка Палладіна, а також вулиць Вернадського та Єфремова. Неподалік знаходиться торгівельний центр «Академ Сіті» та проспект Перемоги. Тут ходять автобуси 56, 57, тролейбуси 39, маршрутки 401, 408, 510, 777, 301, 304, 420, 422, 745, 903, 796, 742, 194, 202, 437, та багато інших.
Великий пасажиропотік
Завдяки своєму розташуванню, станція користується величезним попитом. Станом на 2018 рік, пасажиропотік досягав більше 56,5 тисяч людей на добу. Це один з найбільших, чи навіть найбільший показник у Києві.
Все тому, що саме сюди їдуть люди з найближчих населених пунктів Київщини. Поруч з виходами завжди багато передміських маршруток. Також станцією користуються мешканці житлового масиву Борщагівка, не говорячи вже про найближчі райони.
Проект «Новобіличі»
Цікаво, що під час будівництва, у проекті була ще одна станція, вже після «Академмістечка». Це «Новобіличі». Її планували збудувати трохи дальше, зробивши пересадку на залізницю.
Виглядати ст. «Новобіличі» могла теж доволі красиво, з галереями, сходами та колонами. Однак, стосовно планів щодо реалізації такого проекту у подальшому інформації немає. Як мінімум, вона буде не першою у списку на відкриття.
Нагадаємо, що раніше ми розповідали про перейменування кількох станцій метро у Києві. Також на сайті вже доступна стаття про наступну станцію «Житомирську». Щоб першими побачити нові матеріали про підземку — підпишиться на Каштан Медіа у Фейсбук.