Станція метро "Академмістечко". Фото: tov_tob
Київське метро

Станція метро «Академмістечко» у Києві: галереї та підтоплення, – ФОТО, ВІДЕО

Автори сайту Kashtan Media вирішили розпочати нову рубрику про Київський метрополітен. Ми плануємо розповісти читачам про всі станції, секрети та історію столичної підземки. А перший матеріал присвячується станції метро «Академмістечко».

Історія планування та будівництва

Ця ділянка, разом з «Академмістечком», була відкрита 24 травня 2003 року. Після того, як у районі з’явилось метро, він сильно покращився та розбудувався.

Архітекторами станції стали Тамара Целіковська, Микола Альошкін, Анатолій Крушинський та Валерій Гнєвишев. Пропонувалось кілька ескізів, серед яких навіть були варіанти без другого поверху.

Під час проектування чи будівництва, можливо, була допущена помилка, через яку один вестибюль утворює складнощі в орієнтації. Пасажиропотоки на сходах зустрічаються та заважають один одному.

Фото: Ruslan Chepil

Також тут були зроблені ескалатори, однак вони не працювали з самого початку. Хоча особливого попиту в них немає, бо це неглибока станція.

Фото: Aleks Chep

Ще однією проблемою «Академмістечка» є регулярні підтоплення під час сильних дощів. Нерідко підземний перехід затоплює саме тут. В інтернеті є багато відео на цю тему.

Навесні 2020 року, сюди провели мобільний 4G зв’язок від трьох основних операторів. Так інтернет та дзвінки стали доступні навіть під землею, де зазвичай сигналу немає.

Інтер’єри «Академмістечка» у Києві

Джерело: tov_tob

Ця станція має тип мілкого закладення. Тобто, як вже було згадано — вона неглибока. Спуститись можна звичайними сходами. Платформа пряма та острівна, довжиною 102 метри.

В залі є масивні колони, а також галереї на другому поверсі. Такі ще можна зустріти на «Позняках». Пасажири поїздів відвідують лише перший поверх. На другий ведуть сходи посеред зали. Галереї планувались для торгівлі та закладів.

Джерело: Aleks Chep

Балкони другого поверху трохи увігнуті. Зала, колони та основна частина балконів кам’яні, покрити білою та бежевою плиткою. Однак, на балконах ще є металеві поручні зі скляними вставками.

Фото: Depeche Mode

Цікаво реалізоване освітлення. Основні люстри сильно нагадують виноградні грона. Назовні, входи до станції схожі на теплиці. Це пластикові, напівкруглі арки зеленого кольору.

Назва станції «Академмістечко»

Джерело світлини: Вікіпедія

На етапі проектування, станція мала назву «Проспект Палладіна», чи «Проспект Академіка Палладіна». Однак, вже ближче до відкриття, її вирішили назвати саме «Академмістечком». А все тому, що вона поруч з житловим масивом з такою назвою.

Де знаходиться станція та як до неї дістатись

Фото: Снег Гросен

Станція метро «Академмістечко» є кінцевою на «червоній», Святошинсько-Броварській лінії метрополітену. Вона розташована у західній частині Києва, у Святошинському районі, між згаданим Академмістечком ба Біличами.

Виходи ведуть до проспекту Академіка Палладіна, а також вулиць Вернадського та Єфремова. Неподалік знаходиться торгівельний центр «Академ Сіті» та проспект Перемоги. Тут ходять автобуси 56, 57, тролейбуси 39, маршрутки 401, 408, 510, 777, 301, 304, 420, 422, 745, 903, 796, 742, 194, 202, 437, та багато інших.

Великий пасажиропотік

Світлина: Nik Art

Завдяки своєму розташуванню, станція користується величезним попитом. Станом на 2018 рік, пасажиропотік досягав більше 56,5 тисяч людей на добу. Це один з найбільших, чи навіть найбільший показник у Києві.

Все тому, що саме сюди їдуть люди з найближчих населених пунктів Київщини. Поруч з виходами завжди багато передміських маршруток. Також станцією користуються мешканці житлового масиву Борщагівка, не говорячи вже про найближчі райони.

Проект «Новобіличі»

Цікаво, що під час будівництва, у проекті була ще одна станція, вже після «Академмістечка». Це «Новобіличі». Її планували збудувати трохи дальше, зробивши пересадку на залізницю.

Виглядати ст. «Новобіличі» могла теж доволі красиво, з галереями, сходами та колонами. Однак, стосовно планів щодо реалізації такого проекту у подальшому інформації немає. Як мінімум, вона буде не першою у списку на відкриття.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про перейменування кількох станцій метро у Києві. Також на сайті вже доступна стаття про наступну станцію «Житомирську». Щоб першими побачити нові матеріали про підземку — підпишиться на Каштан Медіа у Фейсбук.

Вам також може сподобатись...

1 коментар

  1. Копаючи котлован під цю станцію, будівельники виявили велику бомбу часів Другої світової війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *