Перейменування станцій метро: як проголосували кияни

У Києві активно готують перейменування кількох станцій метро. Їх діючі назви пов’язані з РФ чи Білоруссю. Враховуючи військову агресію, керівництво столичного метрополітену вирішило позбутись цих назв. Про це ми на Kashtan Media розповідали у матеріалі “Наступна станція — “Бандерівська“.

Киянам запропонували по кілька нових назв на кожну станцію. Варіанти приймали до 1 травня. А після цього почалось онлайн-голосування, яке тривало до 9 травня. Про це розповів очільник метрополітену Віктор Брагінський, повідомляє КМДА.

Участь в опитуванні прийняли 170,646 користувачів. Результати такі:

Результати онлайн-голосування. Джерело: КМДА

Станцію “Дружби народів” більшість голосуючих, а саме 36,7%, хочуть бачити як “Ботанічну”. Багато голосів також набрав варіант “Єдності України”. Серед інших варіантів — “Європейська”, “Героїв Маріуполя” та “Звіринецька”.

Результати онлайн-голосування. Джерело: КМДА

“Берестейську” більшість хоче перейменувати у Бучанську. 37,8%. Однак 20% проголосувало за те, щоб залишити цю назву. Багато хто вважає, що вона пов’язана з білоруським Брестом, але є думка, що це українське Берестечко, важливе для історії країни. Зокрема, цю станцію пропонували назвати “Степана Бандери”.

Перейменування станцій метро. Джерело: Київська адміністрація

“Героїв Дніпра” можуть перейменувати у “Героїв України”. Багато хто проголосував за “Героїв Маріуполя”. 17,3% хочуть залишити назву. Справа в тому, що Герої Дніпра — для багатьох киян саме українські герої, які в свій час бились за українське місто. Але багато людей асоціюють їх з радянською армією, а через це і з російською.

Перейменування станцій метро. Джерело: Київська адміністрація

“Мінську”, названу в честь столиці Білорусі, хочуть зробити “Варшавською”. А “Площу Льва Толстого”, яка носить ім’я російського письменника, пропонують змінити на “Василя Стуса”. Українського поета, якого репресувала радянська влада. Також були варіанти “Степана Бандери”, “Лесі Українки”, “Івана Франко”, та навіть “Ліни Костенко”.

Київське метро. Джерело: КМДА

Наголошується, що найближчим часом Київська міська рада буде розглядати проект щодо рішення з перейменування, коли його підготують. А як ви ставитесь до цього? Пишіть у коментарях, та підписуйтесь на нашу Facebook-сторінку.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору