Враховуючи російську агресію, здійснену спільно з Білоруссю, питання перейменувань стало в Україні ще більш актуальним. Зокрема, Віктор Брагінський, начальник КП «Київський метрополітен», закликав до перейменування 5 станцій метро.
Брагінський звернувся до міської влади щодо можливої зміни назв. Він пропонує до перейменувань наступні станції:
- Мінська
- Героїв Дніпра
- Берестейська
- Дружби народів
- Площа Льва Толстого
Всі ці назви так чи інакше пов’язані з росією чи Білоруссю, які розв’язали війну проти України.
У Київській раді підтримали таку ідею. Заступник мера Києва та секретар Киїради Володимир Бондаренко повідомив, що планується перейменувати 5 станцій Київського метро, а також 15 вулиць. Фактичне фінансування на це буде закладено у бюджет столиці на наступний рік.
Нові назви
Враховуючи, що на станції чекають перейменування, кияни почали вигадувати нові назви. Свої варіанти запропонували на однієї зі сторінок поціновувачів творчості поетеси Ліни Костенко. Загалом там представили 18 нових назв.
Важливо, що автором не є сама Ліна Костенко, бо багато видань помилково сприйняли це саме за її пропозицію, враховуючи першоджерело. Ми також спочатку розповіли про це, але інформація була спростована.
Можливі нові назви для станцій Київського метро за цією версією — «Бандерівська», «Героїв Маріуполя», «Героїв України», «Героїв УПА», «Варшавська», «Бучанська», «Василя Стуса», «Ботанічний сад», і не тільки.
Реакція у коментарях
Багато мешканців Києва щиро підтримали ідею, та теж вважають, що станції потрібно перейменовувати. Однак під дописом є і доволі багато негативних коментарів. Деякі вважають, що на це піде багато грошей, які можна витратити на оборону країни. Окремі коментатори говорять, що це нічого не змінить.
Також є думка, що перейменування потрібні, але ст. м. «Берестейська» може бути пов’язана не з Білоруссю та її Берестейською областю, а з українським містом Берестечко, що на Волині, де відбувалась битва під Берестечком Богдана Хмельницького. А «Берестейський мир» 1918 року — це перше міжнародне визнання Української держави у новітній історії.
У окремих людей є питання і до інших назв. Наприклад, «Героїв Дніпра» увіковічує в тому числі українців, які загинули під час звільнення Києва.
Деякі кияни також пропонують давати нові назви новим станціям метро, які можна побудувати та відкрити у столиці після перемоги.
А як ви ставитесь до ідеї змінити згадані назви? Пишіть у коментарях на сайті чи на нашому Facebook.
Нагадаємо, що людям, які повертаються до Києва, надали корисні поради.