Одразу після початку повномасштабної війни, з 24 лютого, багато мешканців Києва поїхали за кордон, або в інші області України, щоб перечекати бойові дії. Однак зараз багато з них повертається до столиці. Та деякі не враховують, що місто за цей час змінилось. Мешканка Києва, журналіст та волонтер Світлана Олішевська, на своєї сторінці у Facebook надала корисні поради для тих, хто повертається у свої міста.
Вона наголосила, що місто змінилось за час їх відсутності та повномасштабної війни. Всі розуміють тих, хто поїхав та пережив певні складності, але закликала розуміти тих, хто залишився, у відповідь.
У порадах до людей, що повертаються, Світлана нагадала про підтримку тиші, недоречність гучної музики, а також про недоречність зловживання алкоголем. Заборони на його продаж у столиці більше немає, але випити та зняти стрес можна вдома, бо дивлячись на п’яні компанії, кияни викликатимуть поліцію. Також це стосується осіб, що підозріло себе поводять.
Киянка закликала людей не гриміти дверима, не сигналити на дорогах, дотримуватись комендантської години, турбуватись про сусідів та пенсіонерів, підкорюватись ТРО, пропускати швидку на дорогах, не носити військову форму, якщо ви не військові, та не розповідати, як було важко за кордоном чи у західних областях.
Окремо вона сказала про комунальні служби, які підтримують чистоту міста навіть під обстрілами, тому треба поважати їх працю та не кидати сміття де заманеться.
Коментарі та обурення
Всі ці поради є загальними нормами поведінки, які стосуються людей у цілому. Кожна поважаюча себе та інших людина завжди дотримується цих правил. Наголошується, що пост направлений на деяких осіб, які не розуміють змін у суспільстві та недоречно поводяться. Це не направлено на дискримінацію чи розподіл людей, але деякі прийняли це на свій рахунок.
Під оригінальним постом з’явилось багато коментарів (на момент цієї публікації 1,6 тис). Багато хто згоден з кожним словом, але багато інших почали сваритись на авторку, навіть іноді називаючи цей пост «ворожим вкидом», а окремі навіть побачили у ньому погрози чи розпалювання ворожнечі.
Деякі розповіли про свій досвід, але думка людей неоднозначна. Загалом пост набрав більше 10,000 вподобань та 12 тисяч поширень. Коментарі зі своєю думкою, зокрема, залишили навіть депутати Київради.
Воєнний стан
Варто нагадати, що офіційні правила поведінки громадян під час воєнного стану, комендантської години та на блокпостах у багатьох пунктах співпадають. Цих правил від поліції, РНБО та ДСНС потрібно дотримуватись.
Нагадаємо, що мер Києва Віталій Кличко закликав тих, хто поїхав з Києва, поки зачекати з поверненням. Це пов’язано з існуючою небезпекою обстрілів, заторами на дорогах та мінуванням у прилеглих містах, де також діє посилена комендантська година з забороною пересування.
Щоб читати інші матеріали чи обговорити цей — підпишиться на нашу Facebook-сторінку. Також можна залишити коментар на сайті.