Громадський транспорт у Києві відсьогодні став платним

Відсьогодні, 16 травня 2022 року, муніципальний громадський транспорт у Києві офіційно перестав бути безкоштовним. Київрада вирішила повернути оплату проїзду, тож тепер пасажири знову вимушені купувати квитки.

Нагадаємо, що проїзд муніципальним транспортом столиці став безкоштовним у перший день повномасштабного російського вторгнення, 24 лютого. Тоді потрібно було забезпечити евакуацію та можливість переміщуватись.

Оплата проїзду у Київському метро. Фото: КМДА

Весь цей час, пасажири Київського метрополітену, а також автобусів, трамваїв та тролейбусів не платити за проїзд та вільно користувались муніципальною транспортною системою. Однак вже відсьогодні цю можливість прибрали.

Повідомляється, що старі QR-квитки, які діяли на момент 24 лютого, не згоріли а були заморожені, тож тепер вони знов діють. Це стосується також поїздок на картках.

Наголошується, що у додатку «Київ Цифровий» вже відновлена можливість купувати нові поїздки. Що стосується вартості проїзду, то у муніципальному міському транспорті вона залишається такою самою, як раніше — 8 гривень. Виключення — це міська електричка, яка коштує 15 гривень.

Трамвай у Києві. Фото: Kashtan Media

А от проїзд на маршрутках, який був платним ще до цього, може дуже скоро стати дорожчим. Приватні перевізники заявили, що через високі ціни на пальне, вартість можуть підняти з 10 до 15 грн. за поїздку.

Раніше ми також розповідали, що у столиці збираються демонтувати 47 пам’ятників. Які саме будуть знесені, та до чого тут Богдан Хмельницький — читайте за посиланням. А щоб не пропускати цікавих матеріалів на Kashtan Media — підписуйтесь на наш фейсбук.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору