Пам'ятник Миколі Щорсу у Києві. Фото: Kashtan Media

Ватутін, Щорс, та навіть Богдан Хмельницький: які пам’ятники збираються демонтувати у Києві

У Київській міській раді 14 травня пройшло голосування, у ході якого депутати 69 голосами підтримали демонтаж пам’ятників, які пов’язані з агресором чи окупаційними режимами. Всього це 47 пам’ятників чи знаків.

Голосування. Фото: Київська міська рада

Депутати пояснили, що зараз це питання невідкладне, бо пов’язане з великим резонансом у суспільстві, який створився після початку повномасштабного російського вторгнення на територію України.

Зараз планується повністю завершити процеси дерусифікації та декомунізації столиці. Для цього вирішено знести пам’ятки, що пов’язані з російськими, комуністичними, імперськими діячами.

Під декомунізацію, як вже було згадано, потраплять 47 пам’ятників, серед яких багато суто радянських. Наприклад — Алея пам’яті героїв, що закладена комсомольцями. Чи кілька пам’яток та меморіальних дошок радянських героїв.

Перелік. Джерело: Київрада

Як і очікувалось, знесенню підлягає пам’ятник Миколі Ватутіну, радянському генералу. Варто зазначити, що він стоїть на могилі Ватутіна, у Маріїнському парку.

Перелік. Джерело: Київрада

Також знесуть пам’ятник Зої Космодем’янській, Сидору Ковпаку, Валерію Чкалову, кадетам та суворовцям, учасникам Січневого повстання, та іншим діячам. Зокрема, у цей список потрапив пам’ятник Миколі Щорсу, що стоїть на бульварі Тараса Шевченка.

Знесуть не тільки радянські символи, а ще й російські. Так, у списку є кілька пам’ятників поету Олександру Пушкіну.

А до чого тут Богдан Хмельницький

Неочікуваним тут виявився український гетьман Богдан Хмельницький. Але не треба лякатись. Це не основний його пам’ятник на Софіївській площі, а інший, який пов’язаний з російськими історичними постатями.

Переяславська рада. Джерело: Вікіпедія

Мова про композицію на честь Переяславської Ради, яка розташована під Аркою Дружби народів (яку перейменували на Арку Свободи). У центрі згаданої композиції саме Богдан Хмельницький, а також московський посол Василь Бутурлін.

Читайте також на Kashtan Media про те, що Національна опера України у Києві відновлює свою роботу. Підпишиться на наш Фейсбук.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху