Чи потрібно змінювати документи в разі перейменування вулиці

Нещодавно ми розповідали, що на Київ чекає масштабне перейменування вулиць. Загалом планується змінити назви майже 300 об’єктів. Багато людей сприйняли це неоднозначно, бо хвилюються за необхідність вносити правки в документи. У КМДА пояснили, чи потрібно це буде робити, та кому доведеться пройти перереєстрацію.

Роман Лелюк, директор Департаменту суспільних комунікацій розповів, що звичайні фізичні особи не повинні нічого змінювати в своїх документах одразу. Тобто, якщо вулицю, на який зареєстрований громадянин перейменують, не треба йти до ЦНАПу, щоб змінювати цю назву в паспорті чи Формі 13.

Написати нову назву можна буде під час інших дій з документами. Наприклад — в разі вклеювання фотокартки, зміни паспорта чи прізвища. Для фізичних осіб, проживаючих за окремою адресою, перейменування вулиці не є зміною місцезнаходження, тож старі документи продовжують діяти.

Фото: Oleksiy Syvak

Те саме стосується права власності на нерухомість. Наприклад, договори купівлі-продажу, витяги і т.д. залишаються діючими, а змінюються лише в разі подальших дій, наприклад — продажу. В нових документах просто буде вказуватись нова назва.

А от юридичним особам та підприємцям трохи складніше, бо дії з документами будуть необхідні. На відміну від фізичних осіб, юридичні, а також фізичні особи-підприємці мають вносити відповідні зміни до відомостей у державному реєстрі. В діючих договорах потрібно буде змінити реквізити, а також на печатках, бланках, і т.д.

Законодавство передбачає, що перейменування вулиці для юрособи вважається зміною місцезнаходження. Однак є нюанс, бо терміни, в які потрібно вносити зміни не встановлені. Тобто, зробити це потрібно, але суб’єкт вирішує сам, коли саме.

Читайте також про збільшення кількості поїздів на Київщині та Житомирщині. Більше новин та важливих матеріалів на нашому Facebook.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху