Станція метро «Житомирська» у Києві та її історія, – ФОТО, ВІДЕО

Автори kashtan.media продовжують розповідати про Київський метрополітен. Цього разу на черзі станція метро «Житомирська» у Києві, що розташована на Святошинсько-Броварській, «червоній» лінії.

Проектування та історія будівництва

Будівництво цієї ділянки лінії почалось 1998 року. Після «Святошина» планувалось відкрити одразу 4 нових станції, однак реалізовано було тільки дві. Однією з них стала «Житомирська».

Архітектори станції — Тамара Целіковська, Микола Альошкін, Валерій Гнєвишев. Участь в проектуванні також приймав Олександр Панченко. Роботи проводились компанією «Київметробуд».

Фото: tov_tob

«Житомирська», разом з «Академмістечком», була відкрита 24 травня 2003 року.

Інтер’єри «Житомирської» у Києві

Фото: Вікіпедія

Судячи з ранніх ескізів, станція могла виглядати трохи інакше. Основа конструкція та сама, однак були варіанти з різним освітленням — ліхтарями на стовпах, решіткою з ламп. Деякі ескізи виглядають футуристичними, однак впізнати станцію можна.

Фото: Oleg Mityukhin

«Житомирська» — це односклепінна станція з мілким закладенням, яка не має опорних колон. Платформа острівного типу має ширину 11, та довжину 103 метри. З обох боків платформи знаходяться касові зали, в які можна перейти широкими сходами.

Фото: Ruslan Bordiug

Стіни колій у білому та коричневому мармурі. В якості освітлення зроблено три лінії з люмінесцентними лампами впродовж платформи. В касових залах багато вбудованих у стелю світильників.

Фото: Igor Shevchenko

Цікаво нанесена назва на стінах колій. З мармуру для цього зроблені арки з обох сторін. При цьому написана не тільки назва «Житомирська», як це роблять завжди, а ще й слова «станція метро». Вона єдина у Києві з таким написом.

Фото: Aleks Chep

Касові зали ведуть до звичайних пішохідних переходів. При цьому вестибюлі, на відміну від платформи, мають жовті колони.

Назва станції «Житомирська»

Фото: Вікіпедія

Під час проектування, станцію планувалось назвати «Проспект Перемоги», через розташування на цьому проспекті. Також були проектні назви «Святошино» (зараз «Святошин» — це наступна станція) та «Крамського», на честь художника-портретиста.

Однак у готовому вигляді, станцію назвали «Житомирська», оскільки в цьому напрямку від Києва знаходиться місто Житомир. Проспект Перемоги неподалік переходить у Житомирську трасу, і саме тут зупиняються маршрутки, що їздять напрямком «Київ – Житомир».

Де знаходиться станція метро «Житомирська» у Києві та як до неї дістатись

Як вже згадувалось, станція розташована на проспекті Перемоги, неподалік від проспекту Академіка Паладина. Виходи ведуть до вулиць Семашка, Феодори Пушиної, Федора Кричевського. Поруч знаходиться новий торгівельний центр Хіт Mall.

Дістатись сюди можна автобусами 23, 37, 37А, 369, 358, 376, 377, 380, 400, 423, 386, 388, 424, 716, 721, 720, 743, 747 та іншими. Тролейбусом 5А, чи маршрутками 188, 189, 437.  

«Проспект Вернадського»

Пасажири можуть помітити, що перегін між ст. «Житомирська» та «Святошин» доволі великий. Поїзд їде помітно довше, ніж між іншими. Це пов’язане з пропущеною станцією. Під час планування, збирались збудувати ст. м. «Проспект Вернадського», поруч з районною адміністрацією. Однак від цієї задумки відмовились.

Хоча існують ескізи, які передбачали будівництво станції мілкого закладення з колонами, яка схожа на попередній «Святошин».

«Житомирська» як бомбосховище

Фото: Вікіпедія

У попередні роки, середньодобовий пасажиропотік цієї станції становив 36 тисяч людей. 2020 року сюди провели 4G-інтернет.

З 24 лютого 2022 року, під час активної фази російського вторгнення, станція разом з іншими стала працювати як бомбосховище. Під час повітряної тривоги до неї спускались люди. Деякі знаходились постійно. Але зараз «Житомирська» працює у звичайному режимі.

Нагадаємо, що минулого разу ми розповідали про станцію метро «Академмістечко». Щоб бачити нові матеріали на цю тему першими — підпишіться на наш Facebook.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху