Куди подівся коронавірус: четверта доза та нові спалахи

Починаючи з березня 2020 року, головною темою в світі став COVID-19. Він швидко розповсюдився країнами, а боротьба з ним стала основною метою людства на цілих 2 роки. Все змінило російське вторгнення в Україну. Багато людей забули про COVID, а деякі задаються питанням, куди подівся коронавірус. Автори kashtan.media вирішили це з’ясувати.

Остання статистика

Ситуація у світі. Джерело: Google

За два роки пандемії, у світі виявили більше 555 мільйонів випадків Ковіду. Летальними з них виявились 6,35 млн. Лідерами в цьому антирейтингу на даний час є США, Індія, Бразилія, Франція та Німеччина. Тільки за останні 2 тижні зареєстровано майже 12 млн нових хворих.

В Україні така статистика більше не ведеться через війну. Окрему кількість в деяких регіонах іноді називають представники медичних організацій, однак офіційні дані МОЗ востаннє оновлювались 24 лютого.

Джерело: МОЗ

Тоді було зареєстровано більше 4,8 мільйонів хворих, при 19,5 млн протестованих. Одужало більше 4,05 млн, а летальними зареєстровано 105,505 випадків. На той час за добу захворіли 25,789 людей.

Куди подівся коронавірус: пандемія триває

Кадр з “Південного Парку”. Джерело: The Daily Beast

Важливо зазначити, що Всесвітня організація охорони здоров’я, яка оголосила коронавірус світовою пандемією, своє рішення досі не змінювала. Тобто, навіть той факт, що увага перемкнулась на війну, не говорить про те, що з COVID-19 все скінчилось.

Для країн продовжують діяти рекомендації щодо дотримання безпеки. Деякі вже скасували будь-які заходи, однак, якщо говорити про Україну — вони тривають.

В умовах карантину, обов’язковими для людей були медичні маски. Без них могли оштрафувати у транспорті чи закладах. У листопаді також прийняли рішення виписувати штрафи за відсутність сертифікатів про вакцинацію.

Кадр з “Південного Парку”. Джерело: Pinterest

Зараз у людей інші проблеми, тому більшість взагалі відмовились від масок, навіть у людних місцях. Деякі досі не вакцинувались, а хтось просто не носить сертифікатів. Однак, знову таки — рішення скасовано не було.

На практиці зараз майже не штрафують за дотримання норм карантину. Тим не менш — це можуть зробити в будь-який момент, оскільки всі прийняті до війни правила досі в силі.

Нові спалахи

“Південний парк”. Джерело: Вікіпедія

Окремим країнам доводиться згадувати корону. Спалахи регулярно відбуваються в різних куточках світу. Найбільш свіжа новина стосується Макао у КНР. Там закрили всі казино через нові випадки. Також нещодавно почався спалах у Казахстані. Просто зараз у Киргизстані. Зазнала нових випадків Туреччина. Зростає кількість хворих зокрема в країні-агресорі РФ.

Що стосується України, нещодавно теж почався зріст, про що на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Він зазначив, що за тиждень перед 6 липня вперше за 2 місяці був помічений приріст на 12%. Зареєстровано було 1018 випадків, хоча до цього кількість не доходила до тисячі.

Вакцинація продовжується

Джерело: МОЗ

Наприкінці 2021 року, в світі почалась масова вакцинація. Україна також отримала кілька вакцин — AstraZeneca, Comirnaty Pfizer, Moderna та Coronavac. Згадані правила щодо сертифікатів були затверджені для того, щоб мотивувати людей щепитись. Вважається, що це кращий захист від важкого перебігу.

Джерело: helsi.me

На даний час вакцинація продовжує діяти. Бажаючі зробити щеплення, можуть звернутись до пунктів у медичних закладах. Зокрема, подивитись актуальні місця вакцинації в своєму населеному пункті можна за допомогою онлайн-бази helsi.me. Водночас на цьому сайті доступний попередній запис.

Четверта бустерна доза

Фото: Daniel Schludi

На даний час, отримати щеплення можуть громадяни, які досягли віку 12 років. Дорослим людям в Україні роблять три дози вакцинації. Перша та друга — основні.

Після першої людина отримує жовтий сертифікат, який діє місяць. Після двох тижнів, робиться друге щеплення, на яке оформлюється вже зелений сертифікат, який спочатку видавався на рік, а потім обмежився 9 місяцями. Третя доза є бустерною. Вона вже не основна, а робиться для того, щоб посилити захист. Її роблять через 6-9 місяців після другої.

Джерело: NTA

На тлі зростання захворюваності, експерти з питань імунізації рекомендували МОЗ додати ще одну бустерну дозу — четверту. За думкою технічної групи, її варто робити людям окремих професій, а також за показаннями.

Фото: КОДА

Після третьої дози сертифікат продовжується. В разі прийняття четвертої також буде сформований новий сертифікат з максимальним строком дії також у 9 місяців. Міністерство вже розглядає цю можливість, про що розповів «Суспільному» головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Тож, можна однозначно стверджувати, що COVID-19 все ще існує, та продовжує активно про себе нагадувати.

Читайте матеріал про корисні функції застосунку “Дія”, а також про можливість відновлення повноцінного навчання у школах з 1 вересня.

Більше цікавих статей можна завжди знайти на нашій сторінці у Facebook. Якщо вам подобаються матеріали сайту — підтримайте kashtan.media.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху