Віталій Кличко розірвав «дружбу з москвою»: у Києві з’явився Сквер Героїв Маріуполя

Мер Києва Віталій Кличко ініціював перейменування скверу в Голосіївському районі столиці, який раніше носив назву «сквер дружби між Києвом та Москвою». Під час висадження дерев він підписав проект.

Кличко підкреслив, що більше 50 днів російські війська чинять страшні злочини, вторгнувшись в Україну з повномасштабною війною. Цей сквер раніше називали на честь дружби міста Києва з москвою. Але зараз йому потрібна нова назва.

До речі, раніше тут, у центрі скверу, стояв пам’ятний знак на честь дружби цих міст. Однак, оскільки про дружбу в умовах військової агресії росії говорити не доводиться, знак був демонтований ще 1 вересня 2021 року, після відповідного рішення.

14 квітня, Віталій Кличко, разом із киянами прийняв участь у загальноміської толоці. У сквері Якубовського, що на Теремках, висадили нові кущі та дерева. Там з’явилась черемшина та калина.

Мер столиці наголосив, що скверу потрібна нова назва, тому ініціював його перейменування на честь Героїв Маріуполя. Віталій Кличко підписав проект рішення, який Київрада вже розглянула та затвердила.

Довідка: до 11 лютого 2016 року, міста Київ та Москва мали статус міст-побратимів. Але враховуючі військову агресію, розпочату росією проти України ще у 2014 році, Київська рада розірвала всі стосунки з російськими містами. Навіть символічні. До осені 2021 року, у Києві стояв згаданий пам’ятний знак дружби, який був демонтований.

До речі, є ще деякі пам’ятки які мають схоже значення, найбільш яскравий з них — Арка Дружби Народів, чи станція метро з такою ж назвою.

Нагадаємо, що також нещодавно з’явилась ініціатива з перейменування кількох станцій Київського метрополітену. Скоріше за все, її реалізують, враховуючи підтримку міської ради. Раніше ми публікували можливі нові назви. Зокрема, у столиці може з’явитись станція «Бандерівська», або «Героїв України». Планується перейменувати також 15 столичних вулиць. Зокрема, у Києві більше не буде Московської.

Kashtan Media є на Facebook. Щоб новини було читати зручніше — перейдіть та підпишиться.

1 думки про “Віталій Кличко розірвав «дружбу з москвою»: у Києві з’явився Сквер Героїв Маріуполя”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору