Кияни вимагають повернути Берестейському проспекту назву проспект Перемоги

Деякі кияни незадоволені перейменуванням проспекту Перемоги у Києві на Берестейський проспект. Зокрема, на сайті міської адміністрації з’явилась петиція №11763, щодо повернення старої назви.

Автори петиції наголошують, що під час війни прибирати все, що пов’язано з перемогою — недоречно, а також це є неповагою до мешканців Києва та історії міста.

Перейменування проспекту

Фото: Strong Sim

Нагадаємо, що нещодавно проспект Перемоги, який пролягає від Житомирської траси до бульвару Тараса Шевченка у центрі столиці, було перейменовано на Берестейський проспект.

Це викликало неоднозначну реакцію в суспільстві. Якщо говорити про історичну назву, то це було Брест-Литовське шосе. Берестейський пов’язують з назвою білоруського міста. У коментарях люди не розуміють цього вибору, враховуючи, що Білорусь є країною-агресором, що допомагає росіянам.

В той же час, назва проспект Перемоги, яка пов’язана з перемогою у Другій Світовій війні, у багатьох асоціюється з майбутньою перемогою над російськими агресорами. Тим більше, що проспект зіграв чималу роль у сучасній російсько-українській війні.

Станція метро “Берестейська”

Фото: Вікіпедія

Цікаво, що до цього станцію метро “Берестейська“, про яку ми детально розповідали, хотіли перейменувати на “Бучанську” або “Бандерівську”. Але назвали Берестейським ще й проспект, на якому знаходиться станція.

Існує кілька версій щодо походження назви. Деякі з них говорять, що це не Брест або Берестя, а Берестечко, з яким пов’язана відома битва.

Петиція №11763

Скріншот з сайту КМДА

Згаданий збір підписів почався 13 лютого 2023 року. Станом на зараз, зібрали більше 1100 підписів. Для розгляду необхідно набрати 6000. На це залишилось більше 30 днів.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про патріотичний поїзд, який курсуватиме у Київському метро. Обговорюйте нові матеріали на нашому Facebook або у Telegram.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору