Укриття Київ: актуальна карта бомбосховищ столиці

Питання пошуку укриття в місті Київ залишається актуальним для мешканців, враховуючи регулярні російські обстріли. Повітряну оборону столиці значно посилили, але не варто нехтувати безпекою, коли триває повітряна тривога. Автори сайту kashtan.media вирішили оприлюднити актуальну мапу з позначеннями.

Укриття в місті Київ: мапа бомбосховищ

Це діюча карта укриття населення, що розповсюджена Київською міською державною адміністрацією, з позначенням всієї території столиці.

Абсолютна більшість бомбосховищ Києва — це підвали житлових будинків чи інших споруд. Окремо позначаються підземні паркінги, підземні переходи, підвали з пандусами, цокольні поверхи, а також станції Київського метро.

Окремі фрагменти мапи можна приблизити, натиснути на об’єкт, що цікавить, та прочитати більш детальну інформацію, де вказана точна адреса, призначення, номери телефонів, інформація про власника тощо.

Рекомендується заздалегідь вивчити розташування найближчих бомбосховищ поруч з місцями проживання та роботи.

Надійність укриття в місті Київ та рекомендовані дії

Укриття Київ: столичний метрополітен
Люди в Київському метро. Фото: Foreign Policy

Найбільш надійним сховищем вважаються підземні станції Київського метрополітену. Вони мають відповідну конструкцію, всередині є можливість пересуватись. Особливо захищеними є центральні, найглибші станції.

Якщо метро достатньо далеко, в може підійти звичайний підвал, а в деяких випадках навіть природні заглиблення та укриття. Але більш надійними, ніж підвали, є переходи та інші пристосовані споруди без комунікацій та з надійною конструкцією.

Увімкнення сирен в місті означає сигнал «Увага всім!», під час якого рекомендується увімкнути радіо чи телевізор та вислухати повідомлення про небезпеку. Під час війни, в більшості випадків, цим сигналом позначається повітряна тривога. Відповідні повідомлення також приходять на смартфони мешканців.

Після оголошення сигналу повітряної тривоги, людям рекомендується негайно прослідувати в укриття та перебувати там до моменту скасування тривоги. Пройти до бомбосховища можна навіть в умовах комендантської години. Ця причина є винятком для пересування містом, за умови наявності повітряної тривоги.

Важливо пам’ятати, що деякі підвали можуть бути зачиненими. Якщо мешканці виявили приміщення, придатне для укриття, але до нього немає доступу, або воно не пристосоване — можна повідомити районну адміністрацію телефоном чи письмово, або звернутись на номер 15-51.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що робити, якщо ви впали на рейки у метро. Більше корисних матеріалів є на нашому Facebook.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху