Метрополітен — доволі небезпечне середовище, в якому потрібно дотримуватись певних правил. Деякі пасажири, через погане самопочуття або неуважність, можуть впасти з платформи на рейки. Автори kashtan.media вирішили розповісти, що потрібно, а чого ні в якому разі не можна робити в цієї ситуації.
Не торкайтесь контактної рейки
На коліях метрополітену, окрім двох основних рейок, існує ще контактна рейка, яка зазвичай має жовтий або червоний колір. Її ні в якому разі не можна торкатись, бо напруга цієї рейки становить 825 вольт, що дуже небезпечно для людини.
Саме завдяки цієї рейці поїзди в метро рухаються. Розташована вона зліва від вагонів, тобто, на більшості станцій — ближче до платформи, на якої знаходяться пасажири.
Не намагайтесь залізти на платформу та не допомагайте іншим
Якщо ви спробуєте залізти назад на платформу в тому ж місці, в якому впали — є велика небезпека удару струмом, тож робити цього категорично не можна.
Якщо впали не ви, а хтось інший — не допомагайте залізти на платформу та не подавайте руку, бо струмом може вдарити обох. Варто пояснити людині, що це небезпечно, та розповісти, як діяти правильно.
Що потрібно робити, якщо впали
В разі, якщо поїзд ще далеко, та ви встигнете добігти — біжить в протилежний бік від поїзду, до тунелю, над яким розташоване цифрове табло. Там знаходяться сходи, якими можна піднятись на платформу. Поїзд зупиниться раніше цих сходів, вас побачать та допоможуть вийти до станції.
Якщо ж добігти вже не вдасться, потрібно швидко позбутись рюкзаків та лягти у виїмку між двома основними рейками. Вона спроектована таким чином, що там може безпечно знаходитись доросла людина. Але лягти потрібно правильно.
Слід це робити обличчям до низу, та обов’язково головою в бік поїзду. Інакше одяг може задертись та за щось зачепитись.
Якщо ви побачили, що хтось впав — потрібно швидко розповісти людині, як правильно діяти, та одразу повідомити про інцидент співробітникам станції, які випустять людину через сходи.
Нагадаємо, що раніше ми публікували ТОП-5 цікавих фактів про Київський метрополітен. Більше корисних матеріалів від kashtan.media є в рубриці «Допомагатор». Щоб бачити оновлення — підпишіться на наш Facebook.