Київський метрополітен — це окремий світ зі складною системою та цікавими таємницями. Автори kashtan.media вирішили розповісти читачам про ТОП-5 фактів щодо столичної підземки.
«Арсенальна» — найглибша станція метро в світі
Коли будували першу чергу Київського метро, розмістити станцію «Арсенальна» на звичайному рівні було неможливо, через ґрунтові води та особливості рельєфу. Тому довелось закладати станцію на рекордній глибині.
Від платформи «Арсенальної» до поверхні цілих 105,5 метрів. Ніде в світі більше немає настільки глибоких станцій. Під час будівництва, довелось навіть розділити ескалатори на дві секції, бо одного такої довжини просто не існує.
Цікаво, що при цьому наступна від «Арсенальної» станція «Дніпро» знаходиться на поверхні. Перепад глибин між ними також рекордний.
В Київському метро є окрема лінія, яка з’єднує основні гілки
Пасажири метро звикли до пішохідних переходів між лініями, які знаходяться на деяких станціях. Але не всім відомо, що подібні переходи є для поїздів. Це окрема лінія, на якої не бувають пасажири.
Службова з’єднувальна гілка знаходиться в центрі міста, під землею. Приблизно між «Хрещатиком», «Кловською» та «Майданом Незалежності».
Ця технічна гілка дозволяє перегнати поїзди між основними лініями, «Святошинсько-Броварською», «Оболонсько-Теремківською» та «Сирецько-Печерською».
Поїзди забезпечують вентиляцію станцій
Перебуваючи на платформах, або навіть у вестибюлях, можна помітити, що в Київському метро завжди сильний вітер. Багато в чому, це забезпечується завдяки руху поїздів в тунелях.
В деяких місцях, на поверхні є вентиляційні отвори, через які в метро циркулює повітря. Але саме поїзди виштовхують це повітря та розганяють його тунелями та станціями.
В Київському метро є станції-привиди
«Сирецько-Печерська», зелена лінія метро, має одразу дві станції, які називають привидами. Це недобудовані станції, які не діють. Їх можна побачити з вагону, проїжджаючи повз.
Одна з таких станцій знаходиться між «Лук’янівською» та «Золотими Воротами», та має назву «Львівська брама». Вона повинна була виходити на Львівську площу, але її так і не добудували.
Інша станція — «Теличка». Вона розмішується між «Видубичами» т «Славутичем», на правому березі. Її не відкрили через відсутність попиту, бо на Теличці суцільна промзона.
Оголошення в Київському метро регулярно переозвучують
Київський метрополітен має високі стандарти. Наприклад, за деякими виключеннями, всі оголошення у вагонах звучать одним голосом. Коли відкривались нові станції, оголошення цих станцій не робили додатково, а знову озвучували разом зі всіма іншими.
Це робиться для того, щоб голос був однаковий. Навіть одна і та сама людина, в різних обставинах та в різні роки має відмінності в тоні, тож озвучення робиться в один момент.
Раніше, голосом Київського метро був Микола Петренко. Але з 2018 року озвученням займається студія Tak Treba Production. Хто саме оголошує станції — невідомо, але є версія, що це робить Євгеній Малуха, який озвучує Гомера Сімпсона в українському перекладі.
Нагадаємо, що на kashtan.media є багато матеріалів про Київський метрополітен. Щоб не пропускати нових — підпишіться на оновлення у Facebook.