Кияни, які прихистили біженців, можуть отримати компенсацію

Власники житла у Києві, які розмістили у себе внутрішньо переміщених осіб, можуть претендувати на компенсацію витрат. Про це повідомів Микола Поворозник, перший заступник голови Київської міської державної адміністрації.

Наголошується, що мешканці міста, які розмістили біженців, тобто вимушених переселенців, мають для цього додати це житло до ресурсу “Прихисток”, як доступне для безоплатного проживання. Або інформацію буде розміщено районною адміністрацією, якщо подати заявву.

Програма “Прихисток”. Джерело: КМДА

Заяви з даними кожної особи, яку було розміщено, треба подати до ЦНАПів столиці, за районом розташування приміщення, в якому розмістили внутрішньо переміщених осіб.

Згадана заява подається, коли розміщення вже припиняється, або коли кількість жильців змінюється. При цьому зазначається можливість для подальшого розміщення біженців.

Програма “Прихисток”. Джерело: КМДА

Після цього, власники житла подають заяву за формою до ЦНАПу, з інформацією щодо житла та документами. Зазначається, щ ЦНАПи працюють з 9 ранку до 17 вечора у будні. Уточнити інформацію можна за номерами 2026038 та 2026039.

Компенсація здійснюється в рамках програми “Прихисток”, де можна надати житло тим, хто цього потребує, або знайти його. Що стосується суми виплат компенсації, її можна порахувати. Це 14,77 гривень за одну особу на добу. Наприклад, якщо розмістити двох осіб на 30 днів — це 886,20 гривень. Тобто по 443,10 на кожну у місяць.

Нагадаємо, що у Києві знов працює 12 трамвай. Його колії, які постраждали під час обстрілів, було повністю відновлено. Також ми розповідали, що Чехія припиняє платити біженцям допомогу, а у Польщі її можуть потребувати назад, якщо отримувач порушить правила.

Більше цікавих новин є на нашому Facebook, який постійно оновлюється. Підпишіться та читайте, що відбувається у Києві та Україні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору