Чехія скасує фінансову допомогу українським біженцям

Частина українських біженців більше не буде отримувати виплату гуманітарної допомоги у Чехії. Про нову поправку в законі про біженців з України розповів міністр внутрішніх справ Чехії, віце-прем’єр міністр Віт Ракушан, у ході прес-конференції.

Віт Ракушан, міністр МВС Чехії. Фото з Facebook

Наприклад, розгляд заяви на отримання тимчасового захисту стане довшим. Чекати українцям доведеться до 60 днів. А подавати інформацію про зміну місця проживання навпаки потрібно буде швидше. Термін скоротили з 15 до 3 днів.

Наголошується, що претендентам на тимчасовий захист, які прибули в Чехію з України, та не отримали житла від регіонального центру допомоги, потрібно буде доводити, що у них є інше житло.

Фото: William Zhang

Поправка торкнулась також медичного страхування. Право на нього скорочене до 180 днів з дати надання статусу тимчасового захисту. Це стосується людей у віці від 18 до 65 років.

Окремо сказано про фінансову гуманітарну допомогу. Раніше українські біженці у Чехії отримували 5,000 чеських крон, що дорівнює 214 доларам США, або 6,336 українським гривням.

Відтепер українські біженці, які забезпечені житлом, безкоштовним харчуванням та іншими зручностями, не будуть отримувати цю допомогу. Держава припиняє виплати.

Прага, Чехія. Фото: Jan Baborak

Нагадаємо, що існують прогнози щодо можливої війни в Україні до 2035 року. Такі прогнози озвучив радник голови Офісу Президента України. Він порадив тим, хто до цього не готовий, переїхати до іншої країни.

А мер Києва Віталій Кличко неодноразово закликав киян, які поїхали зі столиці, поки не повертатись, бо небезпека все ще існує, а масове повернення створює затори на дорогах.

Kashtan Media продовжує щоденно розповідати про актуальні новини Києва та України, в тому числі про те, що стосується біженців та українців за кордоном. Не пропускайте важливу інформацію — підписуйтесь на наш Facebook.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору