Стягнуть допомогу з відсотками: українців у Польщі попередили про наслідки виїзду з країни

Регіональний речник ZUS у Нижній Сілезії Івона Ковальська-Матіс попередила українських біженців, що виїзд з Польщі буде мати фінансові наслідки. Зокрема, у деяких випадках доведеться повернути отримані виплати з відсотками.

Івона Ковальська-Матіс. Фото: YouTube

Біженці, які прибули до Польщі з України, можуть отримувати кілька видів фінансової допомоги. Одним з таких є програма «500+», на яку біженці з дітьми мають таке саме право, як поляки.

Однак є умова. Для отримання цих виплат потрібно знаходитись у Польщі. Деякі люди, які оформили програму, можуть спробувати повернутись в Україну, чи поїхати далі, у Германію чи інші країни. Однак робити цього не радять.

Вроцлав. Фото: Bianca Fazacas

На допомогу 500+, дитячий догляд та RKO мають право лише ті люди, які знаходяться у межах Польщі. Якщо вони виїдуть без попередження більше ніж на 30 днів, їх змусять повернути всі неправомірно отримані виплати, а також відсотки до них.

Чиновниця при цьому підкреслила, що виїхати непоміченим не вдасться, бо ZUS мають доступ до польських державних реєстрів. Це страховий реєстр, освітній, та навіть дані Прикордонної служби. Про прихований виїзд стане відомо.

Як не вскочити у халепу

Варшава, Польща. Фото: Iwona Castiello d Antonio

Що робити, щоб не потрапити в таку ситуацію та не порушити правил? У разі потреби виїзду з Польщі до України чи іншої країни більш ніж на 30 днів, потрібно звернутись відповідних органів та повідомити про це, відмовившись від отримання виплат самостійно.

Нічна Варшава у Польщі. Фото: Kamil Gliwinski

Це, зокрема, можна зробити через електроні послуги PUE, заповнивши форму POG, чи в установах соцстрахування. Відомо, що до кінця квітня ZUS у Вроцлаві прийняли приблизно 40,000 біженців, та надали гроші з програми 55 тисячам дітей. 500 злотих — це 3,375 гривень, або 114 доларів.

Нагадаємо, що у Чехії українським біженцям взагалі скасувати фінансову допомогу. Також там змінились терміни розгляду заяв, та термін, у який необхідно подавати документи про місце проживання. Більше цікавих новин від Kashtan Media читайте на Facebook.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору