У Киргизстані скасували вирок найманцю, що воював проти України

Верховний суд Киргизької Республіки скасував рішення попередніх інстанцій щодо покарання Аскара Кубаничбека уулу, який воював проти України в складі ПВК «Вагнер». Про це повідомляє Радіо Азаттик із посиланням на прес-службу суду.

Громадянина Киргизстану Аскара Кубаничбека уулу було затримано в січні 2023 року. За інформацією слідства, він підписав контракт з приватною військовою компанією та воював у якості найманця проти України.

За Кримінальним кодексом КР, подібні дії кваліфікуються як «Найманство» (ст. 416). За відповідною статтею, Першотравневий районний суд міста Бішкек засудив підозрюваного до 10 років позбавлення волі.

Після розголошення цієї історії, російські пропагандисти та російський уряд влаштували скандал. Зокрема, про необхідність визволити окупанта сказала спікерка МЗС РФ Марія Захарова.

Сам Аскар Кубаничбек уулу провину не визнав, а натомість звернувся до російського керівництва, з проханням надати йому громадянство РФ. Член Ради при президенті Росії Кирило Кабанов закликав видати засудженому російський паспорт та вимагати владу Киргизстану звільнити його.

Фото: BBC

Тепер стало відомо, що адвокат злочинця Акинбек Авазбеков звернувся зі скаргою до Верховного суду КР, з проханням перекваліфікувати статтю на менш жорстку — на частину 1 ст. 256, що кваліфікує «Участь громадянина КР у збройних конфліктах чи воєнних діях на території іноземної держави за відсутності ознак найманства чи проходження за межами Киргизької Республіки підготовки для здійснення терористичного акту». Замість позбавлення волі на 10 років, адвокат попросив пробаційний контроль.

Підсудний стверджує, що не воював у якості найманця, а проходив службу з метою отримання російського паспорту на тимчасово окупованої території України (в так званій «ЛНР»), і нібито не приймав участь у воєнних діях.

При цьому на наявних фото та відео можна побачити, що навпаки, він приймав активну участь, знаходився в умовах бойових дій. На відео потрапив навіть момент, коли злочинець кидає гранату в будівлю.

Сам він вважає, що, цитата: «захищав не лише Росію, а й інтереси Киргизстану, тому що ми давно пов’язані, з Радянського союзу». При цьому він думав, що в Киргизстані його підтримують, але, коли повернувся — опинився за гратами, як терорист.

До цього, адвокат російського окупанта робив відповідну скаргу в Бішкекський міський суд, але там вирок залишили в силі. Верховний суд, натомість, скасував рішення та відправив справу на перерозгляд, знову до Першотравневого суду Бішкека.

Якщо статтю дійсно перекваліфікують, є велика ймовірність, що терорист опиниться на свободі та уникне покарання. За тривалий час війни, це був єдиний російський найманець з Киргизстану, якого дійсно було засуджено. До цього, декілька повернулись загиблими. Нещодавно, було затримано ще одного.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про Реєстр судових рішень України. Підпишіться на Kashtan Media в телеграм, щоб отримувати актуальні повідомлення щодо оновлень на сайті.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору