Реєстр судових рішень: як перевірити стан справ і для чого це потрібно

Іноді буває потрібно, або просто цікаво перевірити, чи немає навколо якоїсь людини або нерухомого об’єкта судових спорів. Зробити це доволі просто, через реєстр судових рішень. Автори kashtan.media вирішили розповісти, як саме.

Сайти для перевірки справ

Скріншоти з сайту “Судова влада України”

Основний реєстр судових рішень знаходиться за посиланням reyestr.court.gov.ua. Також можна зайти в розділ «стан розгляду справ» на сайті Судової влади України — court.gov.ua/fair.

Чи потрібна реєстрація для пошуку?

Фото: tingey-injury-law-firm

Ні, реєструватись, вводити особисті дані або платити за послуги не потрібно. Реєстром може скористатись будь-який бажаючий, безкоштовно та без реєстрації.

Фільтри для пошуку

Скріншоти з сайту “Судова влада України”

В обох згаданих розділах сайту, є можливість застосувати кілька фільтрів для пошуку. Наприклад, можна обрати регіон, назву конкретного суду, інстанцію цього суду, категорію справи, ПІБ судді, або період ухвалення.

Якщо цікавіть конкретна справа і є в наявності її номер — знайти інформацію доволі просто. Достатньо ввести цей номер в спеціальному віконці, і можна прочитати документи та рішення щодо цієї справи.

Як перевірити людину, компанію або об’єкт

Фото: tingey-injury-law-firm

Якщо необхідно дізнатись, чи не має якась людина судових спорів, це також можна перевірити в реєстрі. Така інформація може знадобитись, наприклад, перед угодою з купівлі нерухомості, щоб була впевненість, що все чисто.

Якщо мова про людину, фізичну або юридичну особу, можна ввести її дані (наприклад, прізвище, ім’я та по-батькові) у вікні «сторона по справі» розділу «стан розгляду справ».

Скріншоти з сайту “Судова влада України”

Результатом буде або відсутність збігу, або одна-кілька справ. Не обов’язково, що саме з цією людиною, бо дані можуть повторюватись. Можна відкрити ці справи та подивитись суть.

Також Єдиний державний реєстр судових рішень має віконце «Пошук за контекстом». Там також можна ввести особисті дані людини, або, наприклад, адресу квартири чи назву компанії.

Реєстр може показати в тому числі не пов’язані справи, в яких є збіги по контексту, але, якщо навколо людини чи об’єкту були, або навіть продовжуються кримінальні чи цивільні справи — це стане вам відомо. Таким чином, можна знайти в тому числі причини відмовитись від угоди, якщо це може вплинути в подальшому.

Скриті дані в реєстрі

З метою безпеки особистих даних громадян, в доступному реєстрі немає повних версій справ. Вони є, але отримати до них доступ можуть не всі. Але основна суть щодо спорів конкретних осіб чи компаній представлена в достатньому обсязі, щоб зрозуміти потрібне для себе.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали, як дізнатись поштовий індекс за адресою. Більше подібних матеріалів шукайте в розділі «Допомогатор» сайту kashtan.media. Підпишіться на наш Facebook.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху