Нерухомість

Купити квартиру в Києві: як змінились ціни

До початку повномасштабної війни, починаючи з літа 2021 року, купити квартиру в Києві стало набагато складніше, через різке подорожчання нерухомості. Автори kashtan.media вирішили оцінити, чи змінились ціни на поточний момент.

Чи можливо купити квартиру в Києві до $30.000

Фото: Google Maps

Для прикладу, ми вирішили орієнтуватись на суму 30 тисяч доларів. За офіційним курсом, це приблизно 1.1 мільйон гривень.  

Незадовго до початку повномасштабного вторгнення, знайти житло в межах цієї суми було майже неможливо. Пропонувались лише варіанти з проблемними документами, недобудови, або в технічному стані «повністю під ремонт».

Вже в умовах війни, що триває, ціни на вторинне житло зберігались на дуже високому рівні, а іноді навіть зросли. Детальніше про це ми розповідали у статті «Вщент знищена готелька за 1,4 мільйони та інші абсурдні пропозиції з нерухомості».

Згадана знищена «готелька» досі продається, є оголошення за 28-30 тис. Але, серед пропозицій можна побачити ціну $26.500, що говорить про певний прогрес.

Якщо подивитись на оголошення з більш цілими варіантами, пропозицій в межах суми, що розглядається, значно побільшало. Втім, більшість з них все одно мають не кращий стан, і ми не можемо гарантувати, що вони не є «проблемними».

Але варто наголосити, що ще нещодавно, подібних варіантів на сайтах оголошень було значно менше, тож, обережно можна сказати про деяку тенденцію на здешевлення столичної нерухомості.

Втім, оголошень з вмістом «куплю житло за реальну ціну» не поменшало, тож, суттєво ситуація поки не змінилась.

Купити квартиру в Києві на первинному ринку

Новобудови столиці поки не поспішають робити знижки. Ціни на популярні проекти залишають доволі високу планку. В межах 30000 USD є кілька пропозицій, але небагато, а проекти на стадії будівництва.

За умови успішного введення в експлуатацію (що не гарантовано), для заселення доведеться витратити ще чимало грошей, тож, для купівлі на первинному ринку, потрібна більша сума.

Значна частина забудовників призупинили продажі. В той же час, деякі продовжують процес зведення будинків, а окремі підтримують програму «єОселя».

Купити квартиру в Києві в нормальному стані

Якщо відкинути недобудовані варіанти та рознесені «повністю під ремонт», охайні 1-2-кімнатні на вторинному ринку можна знайти за ціною приблизно від 34 до 48 тис. доларів. Дорожче є більш гарні варіанти.

Нагадаємо, що актуальні статті про нерухомість в Україні завжди можна знайти на сайті kashtan.media. Щоб не пропускати цікаві матеріали, стежте за нашою Facebook-сторінкою.

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *