Почалось голосування, що робити з гербом на монументі “Батьківщина-Мати”

Прес-служба Міністерства культури та інформаційної політики повідомляє, що у додатку “Дія” запущено голосування щодо монументу “Батьківщина-Мати” у Києві. А саме щодо символіки, зображеної на щиті. Українці можуть обрати, чи залишити радянський герб, чи прибрати його, або замінити українським.

Опитування триватиме з 7 по 21 липня. Пройти його може кожен громадянин України від 18 років. Після того, як завершиться голосування, будуть оприлюднені результати.

Олександр Ткаченко, міністр культури та інформполітики зазначив, що після повномасштабного вторгнення процеси декомунізації посилились. Ми це підтримуємо, але з дотриманням закону та з урахуванням громадської думки.

Батьківщина-Мати. Фото: Kashtan Media (Увага! На зображенні присутня заборонена в Україні радянська символіка).

Що стосується монументу “Батьківщина-Мати”, то зміна символіки на ньому буде складним процесом, який потребує залучення спеціалістів інженерної та архітектурної справи, бо потрібно це зробити так, щоб навантаження не змінилось, а монумент не був пошкоджений через зміну конструкції.

Зараз на щиті найвищого в Європі монументу “Батьківщина-Мати” зображений герб Радянського союзу. Однак він досі не потрапив під декомунізацію, саме через складність процесу. Зараз людям пропонують обрати, що робити з цією символікою надалі.

Опитування в “Дії” пропонує три варіанти. Один з них — залишити все як є. Тоді на монументі й надалі буде герб СРСР, як в оригінальній конструкції. Другий варіант — прибрати герб, тоді щит буде просто чистим. Третій варіант — замінити радянський герб українським, тоді на щиті буде тризуб.

Нагадаємо, що про корисні функції додатку “Дія” ми вже розповідали раніше. Також нещодавно завершилось голосування щодо перейменування вулиць. Результати можна прочитати за цим посиланням. Щоб залишатись у курсі подій — підпишіться на kashtan.media у телеграм.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору