Як не допустити короткого замикання: поради від ДСНС

В Україні значно почастішали випадки коротких замикань. У Києві днями лише за одну добу було зафіксовано 20 відповідних повідомлень. Щодня стаються випадки замикання, пов’язані з роботою електрощитових та побутових приладів.

У ДСНС розповіли, як убезпечити себе від подібних ризиків і попередити замикання, які є однією із найбільш поширених причин пожеж у побутових умовах.

Фото: Mike Winkler

Основні причини короткого замикання пов’язані з декількома факторами, включно зі старою електропроводкою, наявністю перевантаження, механічними пошкодженнями або слабким контактом.

Ризики суттєво збільшуються в умовах постійних відключень, а також стрибків напруги. У цей період необхідно бути особливо пильними.

Як попередити коротке замикання

Фото: ДСНС у місті Києві

ДСНС закликає споживачів електроенергії дотримуватись простих порад, які допоможуть мінімізувати ризики загоряння:

  • перевіряйте цілісність електропроводки і не користуйтеся розетками, що мають пошкодження;
  • користуйтеся сертифікованими та перевіреними приладами (не саморобними);
  • не підключайте до мережі несправні електроприлади;
  • відключайте обладнання, яким ви не користуєтесь;
  • уникайте перевантаження, пов’язаного з одночасним підключенням потужних приладів.

Особливо рекомендується не підключати багато потужного обладнання в одну розетку, через подовжувачі. У свою чергу, подовжувачі краще обирати з відповідним захистом.

Фото: Elena Mozhvilo

Варто додати, що під час відключень краще вимикати всі працюючі прилади з розеток на період відсутності енергії. Більшість стрибків напруги відбувається саме в момент повернення світла в будинки. Варто трохи почекати після відновлення живлення і лише через декілька хвилин вмикати обладнання.

Фото: Neven Krcmarek

Якщо є можливість — встановіть запобіжники та стабілізатори, які допоможуть уникнути наслідків стрибків і зберегти працездатність побутових приладів.

Що робити, якщо сталось коротке замикання

У разі надзвичайної ситуації у вигляді короткого замикання та пожежі, зателефонуйте в ДСНС за номерами 101 або 112.

Якщо можливо, вимкніть електропостачання в щитку. Ні в якому разі не намагайтеся погасити пожежу водою. Можна скористатись сухими вуглекислотними або порошковими вогнегасниками. Дотримуйтесь заходів безпеки і не наражайте себе на ризик.

Нагадаємо, раніше ми публікували корисні поради про те, що робити в разі падіння під кригу, а також про те, як не загубити дитину в місті та як поводитись, якщо впали на рейки в метро.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху