Як не загубити дитину: корисні поради від поліції

Патрульна поліція Києва наголошує, що правоохоронців часто викликають батьки, звертаючись за допомогою в пошуку своїх дітей, що втекли або загубились.

Щоб не допускати подібних випадків, або спростити процес пошуку дитини в громадському місці чи на вулиці, батькам варто заздалегідь подбати про безпеку.

Корисні поради про те, як не загубити дитину

Фото: jeshoots

Патрульні опублікували список порад, яких варто дотримуватись, щоб уникнути неприємних ситуацій, пов’язаних із зникненням дітей:

  • Напишіть основну інформацію на записці та покладіть її в кишеню дитині. Серед даних, рекомендується вказати ім’я та прізвище, адресу, а також контактні телефони батьків. Окрім цього, краще вивчити разом з дітьми цю інформацію, щоб вони могли зв’язатись з вами та знали, де вони живуть.
  • Перед походом у громадські місця, в яких може бути скупчення людей — одягайте дітей яскравіше. Одяг, який вирізняється, легше впізнати в натовпі.
  • Скажіть дитині, що в разі загублення, їй варто стояти на місці та голосно кликати допомогу.
  • Навчіть дітей, до кого саме можна звертатись у подібних випадках за допомогою. Це інші люди з дітьми, поліцейські, продавці або охоронці.
  • Навчіть дитину, що в жодному разі не можна йти нікуди з чужими людьми, щоб вони не обіцяли. Допомога з пошуку батьків має бути безпечною.
  • Обговоріть заздалегідь ситуації, щоб дитина розуміла, як діяти в подібних випадках і не розгубилась.
  • Придбайте розумний годинник для дитини та встановіть на ньому GPS-навігацію, а також підключіть SOS-кнопку. Це дозволить не лише зв’язуватись, але й дізнаватись, що діти вийшли за встановлену локацію.
  • Не лякайте дітей поліцейськими, бо подібний страх може не лише зупинити їх у самостійному зверненні до патрульних, але й нашкодити в пошуках.
  • В разі загублення дітей у торгівельних чи розважальних центрах, зверніться до адміністраторів. Вони зможуть подивитись на відеокамери та скористатись гучним зв’язком.

Додамо, що також варто постійно бути пильними, не відволікаючись дивитись за дітьми, та тримати їх за руки. Особливо це стосується вулиць та небезпечних місць, таких як автомобільні дороги, метро, місця великого скупчення людей, магазини, і не тільки. Значний вплив на поведінку дітей мають довірчі відносини та відсутність конфліктів із батьками.

Нагадаємо, що раніше ми публікували інформацію про те, як поводитись у метрополітені та на ескалаторах, щоб не допустити травмування. Також у рубриці «Допомагатор» ми публікували інструкцію з правильними діями в разі падіння на рейки метро.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху