У Києві проходить виставка, присвячена Героям Небесної Сотні

У Музеї історії Києва, сумісно з Музеєм Революції Гідності, була презентована виставка під назвою «Земні шляхи Небесної Сотні», присвячена загиблим під час Майдану Героям.

Всі фото в матеріалі: КМДА

Виставка відкрилась з нагоди 10-й річниці Революції. Основною темою обрали історії Героїв до того, як вони вийшли на Майдан. Розповідається про їх життя, а також про те, що саме привело їх до Революції.

Все це люди різної статі, віку, національності та освіти, з різних регіонів України, та навіть із закордону. Пенсіонери, студенти, і не тільки. Наймолодшому з них було 17 років, а найстаршому — 82.

Зокрема, серед експонатів представлено багато особистих речей учасників Революції Гідності, а також портрети, різноманітні атрибути з Євромайдану, артефакти з різних областей України та розповіді про загиблих Героїв.

Експонатами, зокрема, стали особисті речі, надані родинами Валерія Опанасюка, Юрія Вербицького, Валерія Брезденюка, Назарія Войтовича, Романа Сеника, Едуарда Гриневича, Василя Сергієнка, Устима Голоднюка, Володимира Чаплінського, Миколи Дзявульського, Богдана Сольчаника, Романа Гурика, Івана Наконечного, Олександра Капіноса, Людмили Шеремет, Ігоря Костенка, Володимира Мельнічука, Якова Зайка.

Інформація про роботу виставки

Виставка відкрилась 17 січня, а проходитиме до 25 лютого. Відвідати її можна в Музеї історії Києва, за адресою вулиця Богдана Хмельницького, 7.

Графік роботи — середа-п’ятниця, з 12:00 до 19:00 (каса працює до 18:30). Вартість одного повного квитка становить 120 гривень. Пільгового — ₴60.

Про Революцію Гідності

Нагадаємо, що Євромайдан розпочався більше 10 років тому, 21 листопада 2013 року, з мирного протесту. Після того, як було скасовано підписання асоціації України з ЄС, люди вийшли на підтримку європейської інтеграції.

Після силового розгону, акції ставали все масштабнішими. За різними даними, на Майдан вийшов мільйон людей.

16 січня 2014 року прийняли пакет «Диктаторських законів», які включали обмеження роботи ЗМІ, обмеження мітингів, заборону встановлення наметів, обов’язкову реєстрацію SIM-карток, і не тільки.

Згодом, тривалий громадський мітинг переріс в Революцію Гідності. Найбільш активні протистояння з міліцією розгортались у лютому 2014. Загинуло близько 100 протестувальників. Їх назвали Героями Небесної Сотні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху