Венедиктову та Баканова не звільнено: тривають перевірки, – ВІДЕО

Сьогодні вночі, 17 липня 2022 року, з’явилось нове звернення Президента України, в якому Володимир Зеленський повідомив про відсторонення Генерального прокурора та усунення від посади голови СБУ. Багато людей сприйняли це як звільнення, однак в Офісі Президента наголосили, що це не так.

Президент розповів, що подивився на роботу керівників безпекових структур у прифронтових регіонах. За результатами прийняті відповідні кадрові рішення. Стосується це і виконавчої влади, зокрема у Херсоні та Харкові. Зеленський підкреслив, що конкретним діям чи бездіяльності кожної посадової особи в правоохоронних органах та секторі безпеки буде надана оцінка.

Щодо державної зради чи колабораційної діяльності в органах прокуратури, досудового розслідування та інших правоохоронних органів, станом на момент звернення зареєстровано 651 кримінальне провадження. 198 посадовцям повідомлено про підозру, а більше 60 залишились на окупованих територіях, та працюють проти нашої держави.

Володимир Зеленський наголосив, що враховуючи такий масив злочинів, відповідні запитання виникають до керівників структур. Президентом було ухвалене рішення про відсторонення від посади Генерального прокурора Ірини Венедиктової, а також про усунення голови Служби безпеки Івана Баканова.

В інтернеті одразу почалось активне обговорення цієї події. Багато людей сприйняли це як повне звільнення означених посадовців. Однак поки це не так. В ефірі загальнонаціонального телемарафону про це розповів заступник керівника ОП Андрій Смирнов.

Відсторонення від посади Генпрокурора означає, що тимчасово вона не може виконувати свої обов’язки. Термін усунення у випадку з головою СБУ використовується тому, що ця посада є військовою. Однак в обох випадках про звільнення поки мови не йде. Буде виконана перевірка відповідною комісією, за результатами якої Президент буде подавати згоду про їх звільнення до парламенту, або навпаки — не буде.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про припинення медійної діяльності Ріната Ахметова. Його телеканали та сайти “Медіа Групи Україна” перестали працювати та оновлюватись. Читайте більше новин від kashtan.media на Facebook-сторінці.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору