В Києві існує ймовірність підвищення вартості проїзду в комунальному громадському транспорті — в автобусах, тролейбусах, метрополітені та трамваях. Таке питання вже обговорюється Київською радою. Про це розповіла заступниця голови бюджетної комісії Алла Шлапак на сторінці своєї громадської приймальні.
Депутатка наголосила, що з поверненням багатьох мешканців до столиці, у приймальню надходить безліч звернень від громадян, які просять відновлення руху автобусів, маршрути яких тимчасово призупинені.
Питання з повноцінним відновленням роботи транспорту є важливим, однак Шлапак додала, що нинішня вартість проїзду необґрунтована, бо транспортні комунальні підприємства потерпають від збитків.
За словами депутатки, з цієї ситуації є два виходи. Перший — підвищення вартості проїзду для пасажирів до економічно обґрунтованого рівня. Другий — надання комунальним підприємствам дотацій, які компенсують збитки.
Нагадаємо, що Kashtan Media раніше вже публікували інформацію про підвищення вартості проїзду в приватних маршрутках. Водії київських маршруток нещодавно підняли ціни з 8-10 гривень. Тепер одна поїздка коштує 15 гривень. Тариф у муніципальному транспорті станом на зараз дорівнює 8 гривням.
До речі, ще наприкінці 2020 року, обговорювалось підвищення вартості проїзду в Київському метрополітені одразу до 20 гривень. Це викликало великий резонанс у суспільстві, тоді говорили про меншу ціну, наприклад, у 10-15. Але питання відклали. Зараз воно знов обговорюється.
При цьому Микола Поворозник запевняє, що принаймні до завершення воєнного стану, підвищення не буде. З 24 лютого муніципальний транспорт взагалі ставав безкоштовним. Однак нещодавно плату за проїзд повернули. Це також стосується паркування.
До речі, новина про подорожчання проїзду викликає неоднозначні реакції. Деякі люди підтримують це, говорячи про зарплати працівників сфери, а також про забезпечення функціонування транспортної системи та про подорожчання пального.
Однак є інші думки. Багато людей втратили весь або частину доходу. А навіть якщо він зберігся — зарплати не підвищились, тому платити більше буде складно.
А, наприклад, громадський активіст Олександр Гречко вважає, що збільшення цін можна обґрунтувати лише дорогим пальним, яке впливає тільки на автобуси. В той самий час, метро, трамваї та тролейбуси, які працюють на електроенергії, вартість якої не змінювалась — можуть їздити за старими тарифами.
В якості прикладу він згадав львівську практику, де до 15 гривень подорожчали автобуси, а трамваї та тролейбуси залишились по 10.
Читайте також про нові навушники AirPods Max 2022, на які вже можна оформити передзамовлення. Не забувайте, що Каштан Медіа є у Фейсбуці.