У Києві збираються підвищити вартість проїзду

В Києві існує ймовірність підвищення вартості проїзду в комунальному громадському транспорті — в автобусах, тролейбусах, метрополітені та трамваях. Таке питання вже обговорюється Київською радою. Про це розповіла заступниця голови бюджетної комісії Алла Шлапак на сторінці своєї громадської приймальні.

Депутатка наголосила, що з поверненням багатьох мешканців до столиці, у приймальню надходить безліч звернень від громадян, які просять відновлення руху автобусів, маршрути яких тимчасово призупинені.

Питання з повноцінним відновленням роботи транспорту є важливим, однак Шлапак додала, що нинішня вартість проїзду необґрунтована, бо транспортні комунальні підприємства потерпають від збитків.

За словами депутатки, з цієї ситуації є два виходи. Перший — підвищення вартості проїзду для пасажирів до економічно обґрунтованого рівня. Другий — надання комунальним підприємствам дотацій, які компенсують збитки.

Фото: Київпастранс

Нагадаємо, що Kashtan Media раніше вже публікували інформацію про підвищення вартості проїзду в приватних маршрутках. Водії київських маршруток нещодавно підняли ціни з 8-10 гривень. Тепер одна поїздка коштує 15 гривень. Тариф у муніципальному транспорті станом на зараз дорівнює 8 гривням.

До речі, ще наприкінці 2020 року, обговорювалось підвищення вартості проїзду в Київському метрополітені одразу до 20 гривень. Це викликало великий резонанс у суспільстві, тоді говорили про меншу ціну, наприклад, у 10-15. Але питання відклали. Зараз воно знов обговорюється.

При цьому Микола Поворозник запевняє, що принаймні до завершення воєнного стану, підвищення не буде. З 24 лютого муніципальний транспорт взагалі ставав безкоштовним. Однак нещодавно плату за проїзд повернули. Це також стосується паркування.

Фото: КМДА

До речі, новина про подорожчання проїзду викликає неоднозначні реакції. Деякі люди підтримують це, говорячи про зарплати працівників сфери, а також про забезпечення функціонування транспортної системи та про подорожчання пального.

Однак є інші думки. Багато людей втратили весь або частину доходу. А навіть якщо він зберігся — зарплати не підвищились, тому платити більше буде складно.

А, наприклад, громадський активіст Олександр Гречко вважає, що збільшення цін можна обґрунтувати лише дорогим пальним, яке впливає тільки на автобуси. В той самий час, метро, трамваї та тролейбуси, які працюють на електроенергії, вартість якої не змінювалась — можуть їздити за старими тарифами.

Коментар на Фейсбук

В якості прикладу він згадав львівську практику, де до 15 гривень подорожчали автобуси, а трамваї та тролейбуси залишились по 10.

Читайте також про нові навушники AirPods Max 2022, на які вже можна оформити передзамовлення. Не забувайте, що Каштан Медіа є у Фейсбуці.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору