Кияни закликають облаштувати туалети в метро

На сайті звернень до Київської ради набирає популярності петиція №12815, в якої закликають встановити туалети в метро, або забезпечити пасажирів доступом до санвузлів поблизу станцій.

Відповідну петицію було зареєстровано 8 січня. Її автор Георгій Шевченко наголошує, що це питання є важливим для забезпечення комфорту перебування в місті киян і гостей столиці.

Скріншот з petition.kyivcity.gov.ua

Окрім обладнання туалетів на всіх станціях, або в безпосередній близькості до них, автор закликає забезпечити інформування щодо їх місцезнаходження, доступне для пасажирів.

Станом на момент публікації, відповідна петиція вже має 2999 підписів. До завершення збору залишається 22 дні. Нагадаємо, що для розгляду та отримання відповіді необхідно принаймні 6000 підписів.

Подібні звернення створюють не вперше. Ще в 2022 році, схожа петиція за номером 11137, з проханням облаштувати безкоштовні вбиральні в метрополітені, зібрала необхідний мінімум (усього підписали 6027 осіб).

Скріншот з petition.kyivcity.gov.ua

Міська влада надала офіційну відповідь, в якої сказано, що на момент проєктування існуючих станцій, вбиральні для пасажирів не передбачили. Існуючі туалети знаходяться в технічних приміщеннях для працівників КП «Київський метрополітен».

Враховуючи звернення громадян, а також наказ одного з міністерств, під час проєктування та будівництва нових станцій, а також під час реконструкцій існуючих, санітарні вузли буде облаштовано або на території вестибюлів, або в підземних переходах поза вестибюлями, або на поверхні.

Тим не менш, на момент відповіді, реконструкції у найближчий термін не планувались, у зв’язку з відсутністю в цьому об’єктивних потреб.

Водночас, враховуючи викладене, з метою підвищення комфорту перевезення пасажирів комунальним громадським транспортом питання, порушене в електронній петиції № 11137 «Зробити на всіх станціях метро безкоштовний туалет», реалізовуватиметься відповідно до розділу VI Положення під час нового будівництва та реконструкції споруд метрополітену відповідно до затвердженої проєктно-кошторисної документації та наявних на вказані цілі бюджетних призначень.

Володимир Бондаренко

Згідно з інформацією з відповіді секретаря міської ради та заступника міського голови, всі нові станції метро будуватимуться вже з вбиральнями.

Чому туалети в метро відсутні на старих станціях

Фото: Jan Antonin Kolar

Громадські вбиральні присутні в більшості європейських метрополітенів. При цьому в радянських їх свідомо не облаштовували, і ця практика зберіглась під час будівництва вже за часів незалежності. Наприклад, у Харкові вбиральні на станціях зустрічаються скоріше як виключення, а в Ташкенті — як пілотний проєкт.

На це є певні причини. В першу чергу, подібний підхід пов’язаний з безпекою пасажирів, оскільки контролювати санітарне приміщення складно. З тих же причин, у залах немає сміттєвих урн.

Другий фактор — це відсутність вентиляції в підземних санвузлах, що призведе до неприємного запаху. Також, враховуючи, що більшість пасажирів проводить небагато часу в поїздках, санвузли вважали зайвими.

Нагадаємо, що раніше ми публікували ТОП-5 цікавих фактів про Київський метрополітен.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору