Складно знайти роботу: в Україні криза з працевлаштуванням

Через повномасштабну війну, в Україні утворилась криза на ринку праці. Людям складно знайти роботу. При цьому кожен другий втратив або свою довоєнну посаду, або значну частину доходу.

Кількість нових пропозицій з працевлаштування менша за кількість людей, які зараз шукають роботу. Такі дані наводить портал grc.ua, який провів дослідження на сайті оголошень.

Фото: Marten Bjork

На ринку праці існує позитивна динаміка, оскільки бізнес активно відновлює роботу в тих містах та областях, де військових дій вже немає. Однак, цього все одно недостатньо, щоб задовольнити весь попит у робочих місцях.

Більше 8 мільйонів людей значно відчули робочу кризу. За останній місяць, кількість розміщених на сайті резюме збільшилась одразу на 15%. Відгукуватись на існуючі вакансії люди теж стали частіше — на цілих 20% за місяць.

Фото: Ian Dooley

Державна служба зайнятості наводить статистику, яка говорить про конкуренцію у 12 кандидатів на одну посаду станом на квітень. 283,356 людей претендували на 25,326 вакансій. На сайтах пошуку роботи ситуація трохи краща — у середньому 7 кандидатів.

Фото: Jeriden Villegas

При цьому деякі сфери постраждали більше за інші, бо пропозицій там майже немає. Наприклад — юристи, охоронці, страхувальники та деякі інші мають значні складнощі з пошуком. А навпаки, людей шукають у сферу продажу, IT, інтернет-професій та логістики. Також є попит на будівництво, медицину та фармацевтику.

Фото: Cristopher Burn

Можливо, ця криза буде вирішена, коли в Україні відкриється ще більше підприємств, закладів, магазинів, компаній та іншого бізнесу. Однак, станом на зараз, людям доволі складно знайти роботу. Реальні середні доходи теж значно впали.

Нагадаємо, що також війна знищила ринок нерухомості, тому квартири у Києві сильно впадуть у цині після повноцінного відкриття реєстрів. Читати нові матеріали буде зручніше, якщо підписатись на Каштан Медіа у Фейсбук.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору