У Києві пропонують перенести щорічний ремонт фунікулера

На сайті Київської міської ради з’явилась нова петиція, автор якої закликає перенести ремонт Київського фунікулера, що відбувається кожного року, з туристичного сезону на менш популярний час.

Автор петиції №12379 Дмитро Пилипченко вважає, що більш доречно буде проводити щорічні ремонтні роботи всередині весни чи осені, оскільки в цей час фунікулер набагато менш затребуваний серед відвідувачів.

Скріншот з kyivcity.gov.ua

Станом на зараз, фунікулер зачиняють на цілий місяць у самий розпал туристичного сезону, влітку, коли в Києві багато гостей з інших міст, що активно користуються цим транспортом.

Нагадаємо, що «Київпастранс» щорічно зачиняє міський фунікулер. Зараз, починаючи з 20 липня, він теж перебуває на ремонті до 22 серпня. Планується обстежити контактну мережу, частково замінити шпали, провести скорочення тросу та відремонтувати тиристорний, компресорний та машинний зали.

Оприлюднена 21 липня петиція, за декілька днів зібрала 423 підписи киян. До закінчення голосування залишається 55 днів. Традиційно, для розгляду пропозиції в Київраді, потрібно набрати не менше 6000 голосів.

Тим не менш, можна знайти декілька аргументів на користь нинішнього періоду профілактики. По-перше — влітку роботам більше сприяє погода. По-друге — кияни вже звикли до конкретно визначених дат, а по-третє — відсутність у людей доступу до простого підйому в осені чи навесні може викликати додаткові проблеми.

Цікаві факти про Київський фунікулер

Фото: MAn M

Попри розповсюджену думку, фунікулер не є розважальним атракціоном. Це повноцінний та корисний транспорт, що перебуває на балансі КП «Київпастранс». Його основне призначення — допомогти людям дістатись з Подолу на Володимирську гірку, оскільки підйом пішки доволі складний. Також можна доїхати в зворотній бік.

Ось декілька фактів, які детальніше розкажуть про цей об’єкт:

  • під час будівництва механізму використовували швейцарське обладнання;
  • у середньому, за рік експлуатації, фунікулером користується 4 мільйони пасажирів;
  • проїзд коштує так само, як в автобусі, метро та тролейбусі — 8 гривень;
  • загальна довжина проїзду дорівнює 222 метрам;
  • фунікулер побудували та відкрили ще у 1905 році.

Раніше журналісти Kashtan Media розповідали, що деякі кияни вимагали повернути проспекту Перемоги його стару назву. Після нещодавнього перейменування, він називається Берестейським проспектом.

Читайте більше новин та інформаційних матеріалів про столицю — підпишіться на телеграм-канал нашого інтернет-видання, де в оперативному режимі з’являються всі оновлення.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху