З метою перевірки достовірності дипломів та атестатів, в Україні діє Реєстр документів про освіту. Журналісти Kashtan Media створили просту інструкцію користування та вирішили розповісти про нього детальніше.
Для чого потрібна перевірка достовірності
У першу чергу, наявність актуальних даних в Реєстрі потрібна для продовження навчання. Подача заяв до ВНЗ відбувається в електронному кабінеті. Для реєстрації обов’язково підтягується підтвердження з Реєстру.
Також це може знадобитись для подальшого працевлаштування. Деякі компанії, перед тим, як взяти співробітника, хочуть вдосконалитись у тому, що його освіта справжня.
Які саме документи можна перевірити
У базі даних зберігається інформація про загальну середню, фахову передвищу, вищу та професійну (технічну) освіту. Окрім цього, можна перевірити свідоцтва про визнання іноземних освітніх документів про звичайну, а також про духовну освіту.
З яких причин документа може не бути в базі
Архіви містять інформацію про документи, що виготовлені після 2000 року. Існує декілька причин, з яких база може не містити інформацію:
- документ виготовлений та виданий випускнику до 2000 року;
- документ виданий військовим закладом чи військовим навчальним підрозділом;
- документ виготовлений зовсім нещодавно, та ще не встиг синхронізуватись.
Інформацію з військових закладів, з метою безпеки, можна отримати лише в самих закладах.
Синхронізація атестатів та дипломів з базою, зазвичай відбувається протягом кількох днів. Якщо даних немає тривалий час — спочатку варто перевірити правильність вводу особистих даних та спробувати варіант введення без по батькові, або з іншою розкладкою (серія зазвичай вводиться англійською). У разі подальшої відсутності — потрібно звернутись до свого ВНЗ.
Реєстр документів про освіту: посилання на сайт
Отримати відповідну інформацію або виписку, можна за посиланням — https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/. Це офіційний сайт ЄДЕБО.
Інструкція користування
Після відкриття сторінки з Реєстром, потрібно обрати рівень освіти та тип документа, ввести серію та номер в окремих віконцях та свої особисті дані, включно з іменем, прізвищем та датою народження. Після цього, треба ввести символи з картинки та натиснути кнопку відображення.
На екрані повинна з’явитись відповідна інформація, як на прикріпленому зразку. Її наявність свідчить, що з документом все гаразд.
Також можна отримати виписку на електронну пошту, використовуючи свій індивідуальний електронний підпис КЕП.
Нагадаємо, що раніше ми розповідали, як дізнатись поштовий індекс. Більше корисної інформації читайте в рубриці «Допомагатор».
Сторінка Kashtan Media є на Facebook. Підпишіться, щоб не пропускати інші цікаві матеріали.
Добрий день 2001 році поступив до КІтУНАУ у 2003 не до вчився де мені тепер знайти свій атистат
Підскажіть де шукати атестат поступав в 2001 році до КІтУНАУ а 2003 вигнали
Добрий день! Реєстр документів про освіту дозволяє перевірити, чи занесено до офіційного реєстру атестат, диплом або інший документ про освіту. Для цього потрібно вказати на сайті Реєстру основні дані, включно з серією та номером атестату.
Якщо ви знаєте ці номери — можете вказати їх і реєстр покаже відповідну довідку. Але, якщо атестату у вас на руках немає — вам треба звернутись до свого закладу освіти (КІтУНАУ, якщо здавали атестат туди, або до школи, де атестат було видано). Вони можуть або повернути атестат, якщо він у них, або перевипустити його чи надати інший документ, що підтверджує навчання.