Реєстр документів про освіту: як перевірити диплом чи атестат

З метою перевірки достовірності дипломів та атестатів, в Україні діє Реєстр документів про освіту. Журналісти Kashtan Media створили просту інструкцію користування та вирішили розповісти про нього детальніше.

Для чого потрібна перевірка достовірності

Фото: МОН

У першу чергу, наявність актуальних даних в Реєстрі потрібна для продовження навчання. Подача заяв до ВНЗ відбувається в електронному кабінеті. Для реєстрації обов’язково підтягується підтвердження з Реєстру.

Також це може знадобитись для подальшого працевлаштування. Деякі компанії, перед тим, як взяти співробітника, хочуть вдосконалитись у тому, що його освіта справжня.

Які саме документи можна перевірити

Фото: Радіо Свобода

У базі даних зберігається інформація про загальну середню, фахову передвищу, вищу та професійну (технічну) освіту. Окрім цього, можна перевірити свідоцтва про визнання іноземних освітніх документів про звичайну, а також про духовну освіту.

З яких причин документа може не бути в базі

Фото: 24 канал

Архіви містять інформацію про документи, що виготовлені після 2000 року. Існує декілька причин, з яких база може не містити інформацію:

  • документ виготовлений та виданий випускнику до 2000 року;
  • документ виданий військовим закладом чи військовим навчальним підрозділом;
  • документ виготовлений зовсім нещодавно, та ще не встиг синхронізуватись.

Інформацію з військових закладів, з метою безпеки, можна отримати лише в самих закладах.

Фото: ua.pl

Синхронізація атестатів та дипломів з базою, зазвичай відбувається протягом кількох днів. Якщо даних немає тривалий час — спочатку варто перевірити правильність вводу особистих даних та спробувати варіант введення без по батькові, або з іншою розкладкою (серія зазвичай вводиться англійською). У разі подальшої відсутності — потрібно звернутись до свого ВНЗ.

Реєстр документів про освіту: посилання на сайт

Отримати відповідну інформацію або виписку, можна за посиланням — https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/. Це офіційний сайт ЄДЕБО.

Інструкція користування

Скріншот з сайту EDBO. Джерело: kashtan.media

Після відкриття сторінки з Реєстром, потрібно обрати рівень освіти та тип документа, ввести серію та номер в окремих віконцях та свої особисті дані, включно з іменем, прізвищем та датою народження. Після цього, треба ввести символи з картинки та натиснути кнопку відображення.

Зразок, як має виглядати витяг. Джерело: kashtan.media

На екрані повинна з’явитись відповідна інформація, як на прикріпленому зразку. Її наявність свідчить, що з документом все гаразд.

Також можна отримати виписку на електронну пошту, використовуючи свій індивідуальний електронний підпис КЕП.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали, як дізнатись поштовий індекс. Більше корисної інформації читайте в рубриці «Допомагатор».

Сторінка Kashtan Media є на Facebook. Підпишіться, щоб не пропускати інші цікаві матеріали.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору